Hlavní navigace

Samsung představil koncept notebooku se skládacím displejem

11. 1. 2022

Sdílet

 Autor: Samsung
Samsung, samozvaný lídr v oblasti skládacích telefonů, by rád předvedl, že složit lze s podobným konceptem i notebook. Seznamte se s Flex Note! Uchytí se?

Asus na letošním CESu předvedl 17″ skládací tablet a Flex Note, zdá se, vychází z téhož konceptu. Prezentační video jej představuje jako OLED displej, jehož výchozí velikost 13″ palců lze rozložit na 17″.

Cenovku Samsung nezveřejnil ani to, kdy začne s výrobou. Dva roky po uvedení Galaxy Foldu však nepochybujeme o tom, že prostředky pro ni má. Přesto, skládací počítače se staly ve světě notebooků jakousi bílou velrybou.

Horseshoe Bend od Intelu nebo Surface Neo se objevily, aby za pár měsíců zase zmizely. Na druhou stranu, sám Intel predikuje, že letos se nějakého skládacího modelu dočkáme, byť ne nutně od něj.

Má-li tomu tak skutečně být, je otázkou, proč ohlášení na CESu nebylo velkolepější. Vždyť Flex Note prezentovali zástupci divize zobrazovacích zařízení Samsungu, nikoliv ti od notebooků. To vše vyvolává otázky, které by byly zodpovězeny přímým oznámením.

skoleni

A za zmínku stojí ještě jedna zvláštnost. Součástí „zpožděného“ Surface Neo od Microsoftu byla nakonec fyzická klávesnice a ani Asus nebo Samsung nebyli schopni představit řešení, jak se vyhnout ťukáním prstů do displeje.

Než si skládací notebooky budeme moct skutečně pořádně vyzkoušet, těžko se dozvíme, zda budou praktičtější než ty klasické. Alespoň se jimi ale někdo zabývá.