Hlavní navigace

Samsung představil největší prohnutou 4K televizi, úhlopříčka čítá 2,66 metru

27. 1. 2014

Sdílet

 Autor: Samsung
Korejská korporace Samsung představila na Samsung European Foru největší prohnutou televizi s UHD rozlišením (4K). Přístroj s úhlopříčkou 105 palců, tedy 2,66 metru, je aktuálně největší prohnutou televizí na světě.

Do prodeje se tento model dostane v průběhu letošního roku, další prohnuté UHD televizory Samsungu, v úhlopříčkách od 48 palců (1,22 metru), které byly v Malaze představeny, budou v obchodech dostupné v druhém čtvrtletí 2014. Ceny nebyly doposud určeny.

Prohnuté televizory poskytují nový zážitek ze sledování audiovizuálního obsahu. Prohnutá obrazovka propůjčuje videu reálné vlastnosti, kterých na plochých obrazovkách nelze docílit. Navíc širší zorné pole vytváří panoramatický efekt, díky kterému se obrazovka zdá větší, než ve skutečnosti je.


Samsung prohnutá TV UHDUHD televizory poskytují vysokou kvalitu obrazu se čtyřnásobně větším rozlišením (4K) a více pixely než Full HD. Díky technologii označované jako Upsacling, která je součástí všech UHD televizorů Samsung, dostávají diváci výborný obraz bez ohledu na kvalitu audiovizuálního zdroje. Tato patentovaná technologie převádí Full HD, HD a nižší zdroje rozlišení na kvalitu UHD prostřednictvím jedinečného čtyřfázového procesu. Ten se skládá z analýzy signálu, redukce šumu, analýzy detailu a upscalingu (konverze počtu pixelů). Technologie pojmenovaná UHD Dimming zase pomáhá dále optimalizovat kvalitu obrazu zpracováním každého bloku obrazu. Výsledkem je hlubší černá a lepší kontrast.