Hlavní navigace

Samsung představil vlajkovou loď Galaxy S8 a S8+

31. 3. 2017

Sdílet

 Autor: Samsung
Společnost Samsung představila chytrý telefon Galaxy S8, který je vybaven například „nekonečným“ displejem Infinity.

Společnost Samsung představila chytrý telefon Galaxy S8, který je vybaven například „nekonečným“ displejem Infinity.

Samsung Galaxy S8 se začne v České republice prodávat 28. dubna 2017 za doporučenou maloobchodní cenu 21 999 Kč, model Galaxy S8+ za 24 999 Kč.

Přístroj bude možné pořídit v široké paletě barev včetně odstínů černé (Midnight Black), šedivé (Orchid Gray), stříbrné (Arctic Silver) a modré (Coral Blue). Modrá barva bude v České republice dostupná exkluzivně pouze na Alza.cz a dále v Samsung Brand Storech (jak v rámci předobjednávek, tak běžného prodeje).

U modelu Galaxy S8 s úhlopříčkou 5,8 a Galaxy S8+ 6,2 palců vytváří displej Infinity v zaobleném designu zcela hladký souvislý povrch bez tlačítek a ostrých hran. O ochranu displeje se stará sklo Corning Gorilla Glass 5 na přední i zadní straně.

Telefon je vybaven 8Mpx předním fotoaparátem se světelností f/1,7 a chytrým automatickým ostřením a 12Mpx zadním fotoaparátem se světelností f/1,7 a snímačem Dual Pixel. Výkon a konektivitu v zařízení Galaxy S8 zajišťuje vůbec první 10nm procesor, 4 GB operační paměti RAM a 64 GB místa pro ukládání dat. Telefon je rovněž vybaven gigabit-ready technologiemi LTE a Wi-Fi, které dokáží podporovat přenos až 1 Gb/s, a tedy rychlé stahování souborů bez ohledu na jejich velikost.

Cloud22

Galaxy S8 je vybaven i základními funkcemi a parametry:

  • Odolnost proti vlhkosti a prachu třídy IP68
  • Podpora MicroSD karty o kapacitě až 256 GB
  • Always-on displej
  • Rychlé a bezdrátové dobíjení

S Galaxy S8 budou fungovat nové brýle pro virtuální realitu Gear VR pomocí ovladače od společnosti Oculus. Ovladač umožní praktické ovládání a navigaci jednou rukou a lepší pohybovou interakci při přistupování k interaktivnímu obsahu virtuální reality. Model Galaxy S8 bude také možné propojit s novou kamerou Gear 360, která dokáže pořídit 360° videa v 4K rozlišení a fotografie v rozlišení 15 Mpx.