Hlavní navigace

Samsung představuje kompakt Samsung EX2F s vysokou světelností

9. 7. 2012

Sdílet

 Autor: Samsung
Nový přírůstek do rodiny SMART korejského výrobce Samsung se může pochlubit vysokou světelností F1.4 výklopným AMOLED displejem či schopností natáčet Full HD video.

Společnost Samsung uvádí fotoaparát Samsung EX2F, nejnovější high-endový model z rozrůstající se řady SMART fotoaparátů vybavených Wi-Fi adaptérem. Po úspěšném modelu EX1, který nabídl objektiv se světelností F1.8, je EX2F navržen tak, aby s ním bylo možné zachytit velmi jasné a ostré fotografie díky světelnosti objektivu s hodnotou F1.4. Kromě vysoké kvality obrazu a Full-HD videa EX2F nabízí možnost zálohovat, ukládat a sdílet snímky bezdrátově pomocí Wi-Fi. Vzhledem k tomu, že nabízí i plně manuální ovládání v masivním, ale lehkém těle, je EX2F dobrou volbou i pro majitele rozměrných fotoaparátů, kteří hledají lehce přenosné zařízení pro zachycení spontánních a nečekaných snímků. Ocení ho také fotografové, kteří očekávají dokonalou kvalitu snímků, při zachování jednoduchosti ovládání a praktických rozměrů.

Samsung SMART EX2F

24mm širokoúhlý objektiv se světelností F1.4 se stará o zajištění jasných fotek a videí i za zhoršených světelných podmínek.  Díky přednímu ovládacímu kolečku a duální volbě, které umožní rychlou změnu nastavení parametrů a režimů, je snadno ovladatelný. Ústředním článkem fotoaparátu EX2F je velký 12 Mpix snímač 1/1.7” BSI CMOS, který v kombinaci s objektivem zajistí snímky s větší barevnou hloubkou a nižší hladinou šumu i za špatných světelných podmínek.

Fotoaparát umožňuje pořízení video sekvencí ve Full HD rozlišení 1080/30p se stereo zvukem, které si můžete užít i ve své Full HD TV a díky Wi-Fi i bez zdlouhavého propojování kabely. Video a i 12megapixelové snímky lze navíc pořizovat současně díky funkci Dual Capture.

Samsung SMART EX2F

Objektiv fotoaparátu EX2F také zahrnuje šedý ND filtr Neutral Density který poskytuje uživateli větší kontrolu nad expozicí v různých podmínkách a umožňuje lepší výsledek při nadměrném osvětlení. Díky tomu je možné fotografovat s velmi malou hloubkou ostrosti za jakéhokoliv světla, čímž izolujete focené předměty od okolního prostředí a vytvoříte líbivé portréty.

Samsung EX2F nabízí plně Manuální ovládání, režimy Priority clony a Priority závěrky. Funkce Dual Dial a přední ovládací kolečko zajistí rychlé a snadné nastavení expozice bez námahy. To vše je ukryto v kompaktním a lehkém těle, které je snadno přenositelné a vybízí k focení momentek bez komplikací a nepohodlí, které s sebou přináší focení těžkými a velkými digitálními zrcadlovkami.

Samsung SMART EX2F

Novinka potěší i výklopným a plně otočným 3.0” AMOLED displejem. Obrazovka reaguje rychle a zobrazuje obrázky ve vysokém kontrastu, zatímco otočný displej umožňuje snímat z malých i velkých úhlů, případně pořízení autoportrétu.

Fotoaparát EX2F je nejnovějším modelem řady Samsung SMART CAMERA s funkcí Wi-Fi připojení, jež umožňuje bezpečné ukládání obrázků prostřednictvím automatického zálohování na PC nebo ukládání na internet (cloudové úložiště). Jejich sdílení na sociálních sítích jako Facebook nebo Picasa je snadné, stejně jako přeposlání snímků na email.

 

Technické specifikace

Snímač

12.4 MPx 1/1.7" BSI CMOS

Objektiv

F1.4 24mm 3.3x Lens

IS

Dual IS (OIS + DIS)

Displej

3.0”  VGA AMOLED displej

ISO

Auto, 80~3200, (6400 ~ 12800 extended mode)

Fotografie

12M, 10MP, 9MW, 8M, 8M (1:1), 5M, 3M, 2MW, 1M

Video

Full HD 1080/30p (H.264)

3.3x optický zoom při nahrávání videa

Video výstup

AV, HDMI 1.4

Funkce s přidanou hodnotou

Live / Action / 3D Panorama, Smart Auto, Picture in Picture (Image / Movie), Split Shot, Artistic Brush,

Magic Frame, ND Filter On/Off, Dual Capturing, Continuous Shot(10M), High speed recording

Wi-Fi Konektivita

Mobile Link, Remote Viewfinder, Social Sharing, Email, Sky Drive, Auto Backup, TV Link,

Wi-Fi Direct

PC software

iLauncher, PC Auto Backup, Samsung Raw Converter

Druh paměti

SDSC, SDHC, SDXC

Baterie

SLB-10A

Rozměry (ŠxVxH)

111.9 X 62.0 X 28.9 mm

Váha

294.3g (bez baterie)

Příslušenství

OVF1 (optický hledáček), EM10 (externí mikrofon), SEF42A (GN.24 blesk)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cyber23

 

Zdroj: TZ Samsung

Byl pro vás článek přínosný?