Hlavní navigace

Samsung představuje nové modely fotoaparátů řady NX

 Autor: Samsung
Nové modely NX1000, NX20 a NX210 tvoří první ucelenou řadu kompaktních systémových fotoaparátů disponujících Wi-Fi připojením.
Pavel Kreuziger 27. 4. 2012

Sdílet

Nově představená řada ukazuje, jak by mohla vypadat budoucnost CSC technologie (Compact System Cameras). SMART fotoaparáty totiž disponují schopností připojení k domácí síti přes Wi-Fi, takže k přenášení fotografií a videa z nich nepotřebujete žádné karty ani kabely.

Standardem u řady NX je APS-C CMOS snímač s rozlišením 20,3 megapixelu, který se vyznačuje přesností barev i detailů ve výsledných snímcích. Kromě toho disponují všechny novinky systémem i-Function, díky němuž můžete jednoduše nastavovat objektiv a upravovat obraz přímo v terénu. Mezi standardní příslušenství pak patří devět různých objektivů pro rozličná využití, samozřejmostí u všech modelů je pak široká nabídka kreativních funkcí.

Samsung NX1000 je kompaktním lehce přenosným modelem, který si uživatelé mohou vybrat buďto černé nebo bílé barvě. Model přichází s pokročilými technologiemi jako je Smart Auto 2.0 a Smart Link Hot Key.

Model Samsung NX210 přichází v elegantním kovovém šasi. K dispozici je třípalcový AMOLED displej pro prohlížení fotografií a videa ve Full HD rozlišení. Díky funkci Samsung Mobile Link můžete výsledky svého fotografického umu sdílet s kýmkoliv na telefonech či tabletech, další funkce TV Link umožňuje přímé zobrazování na obrazovkách chytrých televizí.

Samsung NX20 disponuje designem profesionálního zařízení i slušnou kvalitou výsledných snímků. Jeho další devizou je ergonomická rukojeť pro pohodlné držení a také otočný třípalcový clear AMOLED displej. Dostupná rychlost závěrky je pak 1/8000s. Tento model má i elektronický hledáček SVGA EVF pro profesionální úpravu kompozice.