Hlavní navigace

Samsung představuje tablet Galaxy Tab S se Super AMOLED displejem

15. 6. 2014

Sdílet

 Autor: Samsung
Společnost Samsung představuje Galaxy Tab S, dosud nejtenčí a nejlehčí tablet ve svém portfoliu. Tento tablet s displejem Super AMOLED nabízí rozšířené funkce pro snadný multitasking. To vše je skryté ve stylovém a praktickém designu.

Společnost Samsung představuje Galaxy Tab S, dosud nejtenčí a nejlehčí tablet ve svém portfoliu. Tento tablet s displejem Super AMOLED nabízí rozšířené funkce pro snadný multitasking. To vše je skryté ve stylovém a praktickém designu.

Samsung Galaxy Tab přináší WQXGA (2560x1600, 16:10) Super AMOLED displej, který poskytuje více než 90 % barevného pokrytí Adobe RGB, takže vyjadřuje více barev než kdykoli předtím. Současně má nadstandardní kontrastní poměr 100 000:1, který dodává hlubší a realističtější obraz díky ještě tmavší černé a zářivější bílé.

Novinka je navíc vybavena zobrazovacími technologiemi společnosti Samsung, například Adaptive Display zajišťuje nejlepší vizuální zážitek kdekoliv a kdykoliv pomocí chytrého nastavení gama, sytosti a ostrosti na základě zobrazené aplikace, teploty barev okolního prostředí a okolního osvětlení.

Přednastavené profesionální režimy AMOLED Kino a AMOLED Fotografie dále umožňují uživatelům ručně upravit nastavení zobrazení, čímž docílí světlých, dynamických výsledků jak pro video, tak pro fotografie.

Uživatelé si mohou vychutnat obsah na Galaxy Tab S i za jasného slunečního světla. Díky pokročilé technologii pro venkovní užívání je obrazovka jasnější a přirozenější, takže umožňuje bezproblémové prohlížení obsahu.

Jelikož technologie Super AMOLED nevyžaduje podsvícení, je spotřeba energie displeje Samsung Galaxy Tab S nižší než u srovnatelných LCD displejů. Současně vyniká snadno přenosným designem. Modely mají elegantní profil o rozměru 6,6 mm a váží pouhých 294 g resp. 465 g. Díky delší výdrži baterie a režimu pro maximální úsporu energie si majitelé Galaxy Tab S užijí hodiny zábavy, aniž by se museli starat o dobíjení.


Samsung Galaxy Tab S nabízí bezkonkurenční řadu vylepšených funkcí produktivity a zabezpečení, které poskytují uživatelům možnost vykonávat více věcí najednou snadno a bezpečně. Uživatelé mohou kdekoli doma volat a přijímat hovory ze svého telefonu přímo přes Galaxy Tab S bez ohledu na to, kde se jejich telefon s aktivovanou funkcí Přesměrování hovorů přes SideSync 3.0 přesně nachází.

Tablet Galaxy Tab S umožňuje skutečný multitasking, takže lze surfovat na webu, sledovat videa, sdílet obsah a současně telefonovat, aniž by bylo nutné některou činnost ukončit. Prostřednictvím Quick Connect tablet rychle najde okolní zařízení a propojí se s ním, což je ideální pro snadné sdílení obsahu. Tyto funkce jsou k dispozici v obou verzích WiFi i LTE.

Mezi další užitečné funkce patří režim Více uživatelů, který umožňuje vytvářet si vlastní osobní optimalizovaný profil, nebo také bezpečný a pohodlný přístup přes zabudovanou čtečku otisků prstů a speciálně navržený režim Kids s vlastní rozhraním a aplikacemi uzpůsobenými pro děti.

Tablet Samsung Galaxy Tab S bude dostupný v různých verzích podle možnosti připojení: WiFi nebo WiFi/LTE. K dispozici bude s kapacitou 16/32GB (v ČR jen 16 GB) + MicroSD (až 128 GB). Uživatelé si mohou vybrat mezi modely 10,5 palce a 8,4 palce v bronzové nebo bílé barvě.

Na českém trhu bude Galaxy Tab S dostupný v červenci 2014 za následující doporučené maloobchodní ceny:

  • Samsung Galaxy Tab S 8.4 WiFi – 11 799 Kč s DPH
  • Samsung Galaxy Tab S 8.4 WiFi/LTE – 14 599 Kč s DPH
  • Samsung Galaxy Tab S 10.5 WiFi – 14 599 Kč s DPH
  • Samsung Galaxy Tab S 10.5 WiFi/LTE – 17 499 Kč s DPH