Hlavní navigace

Samsung přináší hybridní vysílání do českých luhů a hájů

13. 8. 2012

Sdílet

 Autor: Samsung
Čeští spotřebitelé mají díky spolupráci Samsungu a České televize nově možnost přijímat širokopásmové hybridní vysílání, jež zásluhou propojení televize s internetem nabízí množství užitečných i zábavných aplikací.

Společnost Samsung Electronics přináší českým uživatelům možnost přijímat hybridní širokopásmové vysílání označované zkratkou HbbTV (z anglického označení Hybrid Broadcast Broadband TV). Samsung zpřístupnil tuto funkci na všech svých televizorech Smart TV vyrobených v roce 2012. HbbTV  je na našem území dostupné díky České televizi, která jej zatím jako jediná podporuje u všech svých čtyř kanálů (ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4). Vysílání hybridních služeb zahájila Česká televize v květnu letošního roku.

Hybridní televize slučuje na jedné obrazovce běžné televizní vysílání s bohatými možnostmi příjmu internetového obsahu. Informace, jako jsou texty, fotografie, audio nebo video, jsou synchronizovány s vysílaným pořadem a mohou být přenášeny ve výřezu obrazovky, zatímco divák současně sleduje svůj oblíbený televizní pořad. Například při sledování sportovního zápasu si uživatel aplikace může průběžně vyhledávat výsledky jiných utkání, v určitých televizních pořadech je také možné prostřednictvím služby hlasovat nebo soutěžit. Vše lze přitom ovládat pouze jediným dálkovým ovladačem.

A co konkrétně tedy nabízí služba HbbTV České televize? „Je to především vylepšený teletext, který se zde nazývá superteletext. Pro uživatele je pohodlné také to, že se aplikace graficky podobá internetovým stránkám a on se pak pohybuje ve známém prostředí,“ vysvětluje v tiskovém prohlášení Pavel Mizera, Content Specialist Smart TV společnosti Samsung.

Pro příjem HbbTV musí uživatelé splnit několik základních podmínek. Je nutné vlastnit televizor Samsung Smart TV roku výroby 2012 (seznam konkrétních modelů je uveden pod tímto odkazem), mít televizor připojen k internetu pomocí LAN kabelu nebo Wi-Fi a dále je třeba přijímat programy České televize prostřednictvím pozemního či satelitního vysílání. Pro aktivaci samotné služby je potom nutné disponovat aktuálním firmwarem, stáhnout si aplikaci v rozhraní Smart Hub a jednorázově ve dvou jednoduchých krocích službu aktivovat. Detailní popis postupu při aktivaci i veškeré další informace spojené se službou HbbTV naleznete na webu Samsungu.

CS24

 

Zdroj: TZ Samsung

Byl pro vás článek přínosný?