Hlavní navigace

Samsung prodal méně vlajkových smartphonů, než očekával

26. 11. 2014

Sdílet

 Autor: Samsung/PCadvisor.co.uk
Manažeři Samsungu měli u modelu Galaxy S5 vzhledem k dobrým prodejům jeho předchůdce velká očekávání, která se však nenaplnila.

Smartphone Samsung Galaxy S4 byl pro jeho výrobce ohromným úspěchem, na který chtěla korejská společnost samozřejmě navázat. Proto vyrobila ještě asi o 20 procent více zařízení S5. Nakonec však prodala asi o 40 procent méně těchto smartphonů, než očekávala.

Chybná predikce prodejů byla podle deníku Wall Street Journal založena na číslech z průzkumu partnerů Samsungu z řad operátorů. Výrobce operátory požádal, aby se pokusili předpovědět poptávku po telefonu, nicméně problém tkvěl v tom, že operátoři za jakákoliv neprodaná zařízení nebyli zodpovědní. Takže spíše než aby čelili potenciálnímu nedostatku smartphonů, raději své předpovědi nadhodnocovali.

V konečném důsledku pak Samsung prodal méně zařízení, než očekával, což vedlo k nadbytku zboží ve skladech. Následně musela společnost navýšit rozpočet marketingových oddělení, aby se uskladněných telefonů pokusila zbavit.

Čísla hovoří za vše – za první tři měsíce od dubna, kdy šel telefon na trh, se prodalo asi 12 milionů kusů modelu S5. Za stejné období po spuštění prodeje jeho předchůdce šlo přitom o 16 milionů kusů.

Zdroj: IDG News Service