Hlavní navigace

Samsung tablet PC s Androidem

Společnost Samsung zveřejnila částečné informace o svém chystaném tabletu s Androidem. Prakticky jistá je 7“ LCD obrazovka.
Alexandr Radecký 4. 6. 2010

Sdílet

Po prvotním úspěchu úspěchu tablet Apple iPod se začínají ve stále větší míře objevovat i podobné projekty konkurenčních společností. Hlavní tržní nápor se očekává po prázdninách se začátkem školního roku, nicméně už nyní výrobci představují své novinky.

V případě Samsungu však nejde fakticky o oficiální představení tabletu, ale jen o to, že na jihoafrický twitter Samsungu přibila fotografie modelu s pravděpodobným názvem Galaxy Tab, kde je vedle pro srovnání nový smartphone Galaxy S se 4“ displejem. Vedle byla zveřejněna i informace, že „tento konkrétní“ tablet má 7“ LCD dotykový displej s „vysokým rozlišením“ a 3,5mm audio jack.

Z toho je možné vyvozovat, že Samsung nabídne tablet ve více velikostech, například v rozmezí 6 až 9 palců (15-23 cm). Operační systém bude Android, podle fotografie vylepšený o TouchWiz, což je vlastní uživatelské rozhraní Samsungu. Což je dobrá i špatná zpráva najednou podle toho, zda zrovna vám je tato nadstavba sympatická, soudě podle ohlasu na internetu by zájemci dali přesnost spíše čistému prostředí Androidu.

Ačkoli nejsou známy podrobnosti o technickém vybavení, lze předpokládat, že na něm Samsung nebude šetřit a nabídne i vše, co chybí u iPadu. Tedy dostatek místa, slot na paměťové karty, podpora Flash animací, HDMI port, fotoaparát s přisvětlením, možná i vícero USB portů.

Samsung Galaxy Tab