Hlavní navigace

Samsung u telefonů Galaxy opraví závažnou bezpečnostní díru

22. 6. 2015

Sdílet

 Autor: samsung
Korejská společnost Samsung vydá patche na kritickou bezpečnostní díru, která se nachází ve všech smartphonech řady Galaxy.

Samsung tak reaguje na vyjádření společnosti NowSecure, která objevila závažnou hrozbu v aplikaci SwiftKey. Tato aplikace je předinstalována na všech chytrých mobilních telefonech řady Samsung Galaxy a podle expertů z NowSecure ji mohou hackeři na dálku zneužívat i tehdy, pokud daný uživatel SwiftKey vůbec nepoužívá.

Mluvčí Samsungu nyní k celé věci uvedl, že jeho inženýři během následujících několika dnů zpřístupní aktualizace pro smartphone Galaxy S4 (vydaný v roce 2013) a novější modely. Tato zařízení mají nainstalována bezpečnostní platformu Samsung Knox, a mohou být aktualizována přímo vzduchem. Uživatelé však musejí mít ve svých telefonech zapnuté automatické aktualizace.

Cloud22

Pro ty uživatele, kteří nemají telefony s platformou Knox, Samsung připravuje rozsáhlejší aktualizaci firmwaru. Její dostupnost však bude záviset na modelu smartphonu, regionu a operátorovi.

Aplikace SwiftKey automaticky doplňuje slova, která uživatel píše na klávesnici. Software je možné si stáhnout i z Google Play a Apple App Store, přičemž tyto verze aplikace podle mluvčího SwiftKey žádné bezpečnostní riziko neobsahují.