Hlavní navigace

Samsung údajně řeší slabé místo Galaxy S6 s pomocí Microsoftu

14. 2. 2015

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Samsung má údajně problém se svou příští vlajkovou lodí mezi smartphony – konkrétně řeší záležitost, která je část popisována jako Achillova pata podobných zařízení: software.

Podle zprávy Sam Mobile teď jihokorejský gigant tvrdě pracuje na optimalizaci svého softwaru, aby fungoval na téměř neupraveném „továrním nastavení“ Androidu; a také na výrazném snížení množství bloatwaru, který na systémech bývá předinstalován. Mnoho „stájových“ aplikací Samsungu bude nyní dostupných formou volitelného downloadu.

Asi ještě překvapivější je to, čím Samsung plánuje tyto aplikace nahradit.

Podle zdrojů Sam Mobile nainstaluje Samsung na Galaxy S6 několik aplikací Microsoftu, mezi něž bude patřit OneNote, OneDrive, Office Mobile (včetně předplatného 365) a Skype.

Není jasné, zda má tato strategie ze strany Microsoftu něco společného s faktem, že Windows Phone velkou díru do světa neudělaly, nebo spíše s tím, že se společnost snaží expandovat prakticky do jakéhokoliv ekosystému. Pravda asi bude někde uprostřed.

K dalším softwarovým změnám u Galaxy S6 má patřit upravená klávesnice, více designových témat na výběr, více barev v aplikacích Samsungu, atd.

special_kyberutoky

Očekává se, že Samsung svůj nový vlajkový smartphone představí 1. března.

Zdroj: IDG News Service