Hlavní navigace

Samsung ukázal záplavu elektronických novinek

2. 9. 2020

Sdílet

 Autor: Samsung
K nejpovedenějším představeným produktům patří chytrý projektor The Premiere, herní monitor Odyssey G55, několik modelů mobilních telefonů z řady Galaxy, dobíjecí systém Wireless Charging Trio, ledničky i pračky s inteligentním systémem učení a autonomní komunikací.

Projektor The Premiere má z domácnosti udělat kino. Je k dispozici ve verzích s maximální úhlopříčkou 120 a 130 palců (305 a 330 cm), do výbavy patří vestavěný basový woofer, podpora prostorového zvuku Acoustic Beam a technologie trojitého laseru, díky je obraz v rozlišení 4K. Kromě toho je model Premiere LSP9T prvním projektorem na světě s certifikací HDR10+. O jeho případné dostupnosti v Česku a na Slovensku však nebylo zatím rozhodnuto.

The Terrace je zasetelevize pro venkovní sledování, spolu se soundbarem splňují nároky na certifikát IP55, takže jim nevadí déšť, vlhkost, prach ani hmyz. Televizor je vybaven antireflexní technologií, která eliminuje odlesky a dává průměrný jas 2000 nitů. O případném prodeji tohoto modelu v Česku a na Slovensku také nebylo dosud rozhodnuto.

Nové monitory Odyssey G9 a G7 jsou jako první modely na světě zakřivené na 1000 mm, odezva činí jedinou milisekundu a obnovovací frekvence dosáhla 240 Hz. K nim se připojila i novinka Odyssey , která navíc přidává technologii Flicker-Free, díky níž se tolik neunavují oči, a hráč tak neztrácí na výkonnosti ani při dlouhém hraní. V České republice by měl být model G5 dostupný počátkem října 2020 za doporučenou maloobchodní cenu 7 990 Kč (velikost 27"), 9 990 Kč (velikost 32") a 13 990 velikost 34").

K představeným mobilním zařízením patří tablet Galaxy Tab A7 s úhlopříčkou 10,4 palce, nový 5G telefon Galaxy A42 5G se čtveřicí fotoaparátů a displejem Super AMOLED s úhlopříčkou 6,6 palců (16,8 cm) a také skládací chytrý telefon nové generace, Galaxy Z Fold2.

Kromě toho Samsung předvedl bezdrátovou dobíječku Wireless Charger Trio, která umožňuje dobíjet až tři zařízení najednou.

cyber23

Umělou inteligenci kromě mobilních telefonů implementoval výrobce i do pračky WW9800T a sušičky DV8000T. Pračka s umělou inteligencí je vybavena intuitivním ovládacím panelem a automaticky se naučí styl, jakým obvykle majitel pere.

Když se nová pračka propojí s novou sušičkou, komunikují spolu díky umělé inteligenci zcela automaticky. Používají k tomu systém Auto Cycle Link, který automaticky nastaví nejvhodnější sušící program pro danou dávku prádla. Tepelné čerpadlo nové sušičky splňuje energetickou třídu A+++.