Hlavní navigace

Samsung uvede tablety s displeji Super AMOLED

14. 6. 2014

Sdílet

 Autor: © Samsung
Výrobce již letos stihl představit šest nových tabletů, přesto dál pokračuje ve svém útoku na Apple. Jeho trumfem se mají stát dva tablety s displejem AMOLED o vysokém rozlišení.

Zákazníci dostanou na výběr ze dvou modelů. Budou moci volit mezi tabletem s 8,4palcovou obrazovkou a 10,5palcovou variantou. Displeje obou přístrojů budou spoléhat na technologii Super AMOLED a nabídnou rozlišení 2560x1600 pixelů. Samsung slibuje lepší kontrast a reprodukci barev. Pro srovnání – tablety iPad Air a iPad mini od Applu s displejem Retina mají rozlišení 2048x1536 pixelů.

V čem jsou displeje AMOLED tak výjimečné? „Běžné LCD displeje se při promítání obrazu a barev neobejdou bez podsvícení a filtrů,“ řekl viceprezident Samsungu Michael Abary při příležitosti představení nových zařízení. Displeje Super AMOLED nic z toho nepotřebují a i přesto je každý pixel jako živý. Barvy jsou podle Abaryho na obrazovkách AMOLED jasnější a kvalitnější.

Oba tablety navíc budou vybaveny funkcí Adaptive Display, která přizpůsobuje nastavení displeje aktuálně spuštěné aplikaci. Uživatel tak bude mít jistotu, že vždy dostane nejkvalitnější obraz, ať už bude koukat na film, prohlížet si fotografie, vést videohovory nebo surfovat po internetu. Funkce zvládne automaticky měnit gama, kontrast a sytost barev a díky senzorům přizpůsobí i jas displeje v závislosti na okolním prostředí.

Samsung věří, že díky nové technologii, ale i rozměrům a nízké váze obou tabletů získá důležitou konkurenční výhodu. WiFi verze tabletu Galaxy Tab S 8,4 váží pouhých 294 gramů, takže je o 37 gramů lehčí než iPad mini s displejem Retina. WiFi verze většího modelu Galaxy Tab S 10.5 je zase při váze 465 gramů o 4 gramy lehčí než iPad Air. Obě zařízení jsou pak tlustá 6,6 milimetrů, čímž opět vycházejí vítězně ze srovnání s produkty od Applu s tloušťkou 7,5 mm.

Tablety poběží na operačním systému Android 4.4 a o jejich výkon se postará 1,9GHz procesor Exynos 5 pocházející z vlastní dílny Samsungu nebo 4jádrový procesor Snapdragon 800 od Qualcommu s taktem 2,3 GHz. Na zadní straně tabletů bude umístěna 8Mpx kamera doplněná o 2,1Mpx kameru na přední straně zařízení.

Oba tablety nabídnou 16 nebo 32 GB úložného prostoru a 3 GB RAM. Integrovanou úložnou kapacitu lze rozšířit pomocí microSD karet až na 128 GB. Stejně jako v případě Galaxy S5 i u nových zařízení budou uživatelé moci využít zabezpečení pomocí otisku prstu.

special_kyberutoky

Cena za WiFi verzi 16GB Galaxy Tab S 8.4 bude začínat na 399 dolarech. Galaxy Tab S 10.5 ve stejné výbavě půjde pořídit již za 499 dolarů. Cenami se tak Samsung přiblížit Applu, což značí, jak moc si je výrobce úspěchem nových kousků jistý. Do prodeje tablety půjdou v červenci. Předobjednávky na americkém trhu začaly již včera.