Hlavní navigace

Samsung uvolnil bezplatnou aplikaci My Knox

21. 9. 2014

Sdílet

 Autor: © Samsung
Zaměstnanci i firemní zákazníci dostanou na výběr hned z několika variant bezpečnostního řešení Knox, které bylo původně určeno výhradně pro podniky.

My Knox si mohou do svých telefonů Galaxy S5 nebo Galaxy Note 4 nainstalovat sami uživatelé bez nutnosti spolupráce s firemním oddělením IT.

Jak uvádí Samsung, pomocí aplikace mohou uživatelé jednoduše synchronizovat své emaily, kontakty a kalendář mezi desktopem a mobilními přístroji. Nástroj v mobilním zařízení vytvoří virtuální oddíl s vlastní obrazovkou, aplikacemi i widgety.

„Pokud hledáte bezplatné bezpečnostní řešení, které ochrání vaše soukromí a přitom vytvoří jednoduché bezpečné pracovní prostředí pro vaše emaily a aplikace, My Knox je to pravé pro vás,“ píše Samsung na blogu.

V jiném blogovém příspěvku zase Samsung zveřejnil detaily nových služeb Knox Premium a Knox Express určených pro správce IT k zajištění multiplatformní mobilní bezpečnosti. Služba Knox Premium, která je určena pro velké organizace, bude stát 1 dolar za jednoho uživatele. Knox Express, který je naopak určen pro střední a malé podniky, bude zcela zdarma.

Podpora cloudu pro nástroje Knox nyní firmy vyjde na 3,6 dolaru za jednoho uživatele. Jae Shin, viceprezident Knox Business Group, ale nedávno slíbil, že ceny půjdou dolů.

Samsung popsal Knox Premium jako komplexní řešení pro správu mobilních zařízení. Jeho součástí je mimo jiné v cloudu běžící Knox Enterprise Mobility Management (EMM) a samozřejmě i telefonní a online podpora. Služba kromě Androidu funguje i na dalších platformách, ovšem Samsung už nenapsal na jakých.

EMM je součástí i služby Knox Express. Správci IT dostanou k dispozici online portál s podporou zařízení se systémem Android nebo iOS.