Hlavní navigace

Samsung začal prodávat smartphone Galaxy Ace Duos

15. 2. 2012

Sdílet

 Autor:
Samsung tento týden doplnil řadu svých chytrých telefonů s názvem Duos o další model, který podporuje jak GSM, tak CDMA sítě.

Duos v názvu neznamená, že by na telefonu byl slot na druhou sim kartu, jak je tomu u většiny telefonů Samsungu. Namísto toho Samsung Galaxy Axe Duos přichází s podporou GSM a CDMA sítí, což z něj dělá opravdu globální telefon. Uživatel tak může mít na jeden telefon (při předpokladu, že jsou v jeho zemi sítě CDMA i GSM) dvě smlouvy u dvou různých operátorů. Samsung Galaxy Ace Duos je téměř identický jako původní Galaxy Ace, má pouze větší baterii - namísto 1350 mAh byl Duos obdařen 1650 mAh Li-lon baterií.

Není však jasné, zda je tato baterie kompatibilní i s původním Galaxy Ace. Galaxy Ace běží na Androidu, má 5MP fotoaparát, 2GB paměti, kterou lze rozšířit pomocí microSD karet a 3.5palcový TFT dotykový displej s 16 miliony barev. Samsung Galaxy Ace se v současné době prodává pouze v Indii za 16 900 INR, což je asi 260 euro (6500 Kč). Výrobce zatím nezveřejnil datum, kdy se nový chytrý telefon dostane do Evropy a Ameriky.