Hlavní navigace

Samsung začne s výrobou ohebných AMOLED displejů

 Autor: © CenturionStudio.it - Fotolia.com
Samsung v tomto čtvrtletí podle všeho konečně začne vyrábět tzv. "Youm" displeje, tedy ultra-tenké AMOLED displeje, které lze natahovat, překrucovat, rolovat a různě skládat.
Jiří Paleček 23. 7. 2012

Sdílet

Zpočátku Samsung plánuje nové displeje prodávat pouze zatavené v ochranném skle, takže si s nimi uživatelé mnoho zábavy neužijí, v roce 2014 by však měla započít jejich masová výroba. Podle zdrojů ze Samsungu se začnou displeje vyrábět ve větším měřítku až za dva roky především z toho důvodu, že zatím neexistují zařízení, která by je mohla využít. Jakmile však výrobci začnou přicházet s "ohebnými" (či spíše tvarovatelnými) zařízeními, Samsung velmi rád AMOLED displeje dodá.

I když displeje Youm vyrobené v tomto roce nebudou ohebné, oproti konkurenci budou velmi tenké - i spolu se skleněnou ochrannou fólií budou mít pouhý 1 mm. Bez skla se pak jejich tloušťka bude pohybovat okolo 0,6 mm. Na ohebných displejích pracují i další výrobci elektroniky včetně společností LG a HP, i když ty o nich zatím nezveřejnily žádné podrobnosti. Samsung představil první prototyp svého ohebného (6,5palcového) displeje již před třemi roky s tím, že by se mohl v budoucnu využít u novin, elektronických pasů nebo vojenských map.

 

Zdroj: Techspot