Hlavní navigace

Samsung zahájil předobjednávky na Galaxy Fold

3. 12. 2019

Sdílet

 Autor: Samsung
Na český trh dorazil skládací telefon Samsung Galaxy Fold, prodávat se začne 13. prosince. Zájemci si ho však mohou předobjednat již nyní, a to ve všech značkových prodejnách a na e-shopu Samsungu. Telefon s ohebným displejem bude k dispozici v černém a stříbrném barevném provedení s kapacitou interní paměti 512 GB.

Smartphone bude ke koupi pouze na webových stránkách společnosti a ve vybraných značkových prodejnách. Doporučená maloobchodní cena telefonu Samsung Galaxy Fold je 53 999 Kč. Za tuto cenu zákazník získává nejenom samotný telefon, ale také bezdrátová sluchátka Galaxy Buds, ochranný kryt z odolných aramidových vláken nebo speciální pojištění náhodného poškození a prémiový servis Moje Galaxy, který nabízí například speciální infolinku nebo zdarma vyzvednutí poškozeného telefonu u zákazníka a zapůjčení náhradního přístroje po dobu záruční opravy.

V rámci poskytnutého ročního pojištění zdarma má zákazník nárok na jednu pojistnou událost se spoluúčastí pouze 3 399 Kč. Podmínkou je registrace zařízení na stránkách výrobce do 30 dnů od nákupu.

„Samsung Galaxy Fold není jen telefon s ohebným displejem. Je to to nejlepší, co Samsung dnes nabízí, a možností ohebného displeje využívá skutečně naplno. Koncept celého telefonu je navržen tak, aby z této zdánlivě designové hříčky těžilo celé zařízení se všemi svými funkcemi a možnostmi. To se povedlo a já jsem přesvědčený o tom, že Galaxy Fold si svoje zákazníky najde velmi rychle,“ uvedl Tomáš Balík, ředitel mobilní divize společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Zařízení Galaxy Fold bylo navrženo s cílem inspirovat k novým způsobům použití: Pokud je přístroj zavřený, můžete pohodlně pomocí jedné ruky přistupovat k nejdůležitějším zprávám a informacím na vnějším displeji. Po otevření telefonu je k dispozici 7,3palcový displeji Infinity Flex.

Galaxy Fold v sobě spojuje funkce chytrých telefonů a tabletů, a představuje tak nový druh mobilního zařízení.

Hlavní sestava fotoaparátů je tvořena trojicí čoček pro co nejuniverzálnější použití: 16Mpx ultraširokoúhlým objektivem se zorným úhlem 123˚, širokoúhlým fotoaparátem o rozlišení 12 Mpx a rovněž 12Mpx teleobjektivem s až dvojnásobným optickým zoomem.

Cloud22

Zejména pro pořizování selfies je k dispozici vnější fotoaparát s rozlišením 10 Mpx, a přední kameru majitelé objeví i po otevření telefonu: selfie fotoaparát doplňuje ve dvojité sestavě ještě 8Mpx čočka pro tvorbu pokročilých efektů s hloubkou ostrosti.

Osmijádrový procesor a operační paměť o velikosti 12 GB se postarají o hladký běh všech aplikací, ať už půjde o hry, foto a video editory, kancelářské programy nebo přehrávače médií.