Hlavní navigace

Samsung zametl na veletrhu IFA stopy po Galaxy Tabu 7.7

5. 9. 2011

Sdílet

 Autor:
Zákaz prodeje Galaxy Tabu 10.1 v Německu má Apple téměř v kapse, ale zjevně mu to nestačí, jde i po mladším sourozenci.

Jen dva dny po představení nového tabletu Galaxy Tab 7.7, které se odehrálo na berlínském veletrhu spotřební elektroniky IFA, byl Samsung pravděpodobně soudním příkazem donucen na svém výstavním stánku zamést všechny stopy po tomto tabletu.

V den otevření byly na velkém podsvíceném panelu vyobrazeny názvy třech nových produktů: smartphonu Wave, tabletu Tab a uprostřed umístěného křížence Note, který je největším smartphonem a zároveň nejmenším tabletem ve své kategorii.

V neděli došlo k překrytí nápisu Tab neprůhledným poutačem na Wave a dalším maskovacím úpravám, včetně odstranění prototypů a všech marketingových materiálů. Brendon Gore, šéf PR Samsungu pro evropský region, se k tomu vyjádřil následovně: „Včera jsme jej odstranili. Není tu. Jakmile dostaneme oficiální vyjádření od düsseldorfského soudu, budeme se k tomu moci vyjádřit. Prozatím vám k tomu více říct nemohu.“

Právě v Düsseldorfu se Apple soudí se Samsungem o zákaz prodeje tabletu Galaxy Tab 10.1, který dle něj kopíruje iPad 2. A jak se ukázalo, použil ve svůj prospěch i zmanipulované důkazy.

top100

Nicméně 25. srpna došlo soudem v Düsseldorfu k potvrzení prozatímního opatření, které zakazuje prodej Samsungu Galaxy Tab 10.1 v Německu. Zákaz se měl původně vztahovat na celou Evropskou unii, později však soud zúžil jeho působnost pouze na Německo. Konečný verdikt by měl být vyřčen 9. září.

Právnici Samsungu přitom museli alespoň předpokládat možnost, že by se soudní nařízení mohlo vztahovat také na menšího sourozence zakázaného tabletu, tedy Galaxy Tab 7.7. Když byl tento produkt totiž předváděn zaměstnanci Samsungu, měl na sobě nápadnou varovnou nálepku hlásající: „Není na prodej v Německu.“