Hlavní navigace

SAP - řešení Afaria pro správu mobilních zařízení ve firmách

16. 3. 2012

Sdílet

 Autor: © Kurhan - Fotolia.com
Afaria 7.0 přináší inovované uživatelské rozhraní, integraci s portálem SAP Store a jednodušší distribuci aplikací.

Kromě jednoduššího uživatelského rozhraní nabízí nová verze také vylepšené workflow a podporu pro integraci do dalších podnikových procesů.

Firmy nyní využívají mobilní přístup k čím dál většímu množství svých klíčových aplikací, protože zaměstnanci chtějí pracovat kdykoliv a odkudkoliv. Správa a zabezpečení mobilního prostředí proto nikdy nebyla kritičtějším problémem než dnes. Nová verze SAP Afaria umožní uživatelům pracovat s podnikovými aplikacemi se stejným komfortem, na jaký jsou zvyklí u mobilních aplikací pro osobní využití, firmám pak přinese zjednodušení správy a snížení nákladů na IT.

Soukromá mobilní zařízení pro firemní využitíPočet soukromých mobilních zařízení, která zaměstnanci používají nebo chtějí používat i pro pracovní účely, strmě roste. Řešení Afaria je navrženo tak, aby IT manažeři ve firmách získali jednoduché a automatizované prostředky, ke konfiguraci a zabezpečení těchto zařízení.

Afaria k tomuto účelu nabízí tyto funkce:samoobslužné portály pro koncové uživatele, které jim umožní spravovat svá zařízení a snižují zatížení firemní IT infrastrukturyspráva aplikací pro udržení produktivity; nabízí bezproblémové doručování aplikací, jejich aktualizaci, zabezpečení a integraci s portálem SAP Store, kde jsou k dispozici desítky aplikací pro mobilní zařízení ke staženízabezpečení citlivých firemních informací bez ovlivnění osobních dat uživatelůkontrolu nákladů na telekomunikační služby, včasné výstrahy, umožňují snížit celkové náklady na vlastnictví.

Jednotná konzole pro zjednodušeníSpolečnost SAP umožňuje v novém vydání systému Afaria správu různorodých mobilních zařízení, sítí i aplikací z jediné konzole. Tato konzole nabízí zjednodušené uživatelské rozhraní přístupné prostřednictvím webového prohlížeče, navíc optimalizované i pro dotykové displeje. Správci tak mohou k systému přistupovat ze zařízení iPad i z dalších tabletů.

Nové rozhraní API (applacation programming interface) poskytuje plný přístup k systému pro zákazníky a partnery, což usnadňuje integraci napříč podnikovými systémy. Řešení Afaria je těsně integrováno se sadou SAP BusinessObjects, což systém propojuje s analytickými nástroji a umožňuje v něm vytvářet reporty typu business intelligence.