Hlavní navigace

Satya Nadella obsadil tři pozice v top managementu Microsoftu

1. 4. 2014

Sdílet

 Autor: © IDG San Francisco
Šéf Microsoftu Satya Nadella zaplnil tři důležité výkonné pozice ve své firmě – mimo jiné i tu, již sám v Microsoftu před dvěma měsíci opustil.

Bývalou pozici Nadelly – výkonného viceprezidenta divize Cloud a Enterprise – bude nově zastávat Scott Guthrie a novým šéfem Xboxu bude Phil Spencer. Bývalý ředitel Nokie Stephen Elop pak povede po ukončení akvizice finské společnosti divizi s názvem Zařízení. V dopise zaměstnancům, který Microsoft zpřístupnil i veřejnosti, Nadella uvedl, že „obsazení těchto pozic je znamením toho, jak se vyvíjíme a snažíme se z naší organizace dostat to nejlepší.“

Guthrie, který v Microsoftu začal pracovat v roce 1997, vedl divizi Cloud a Enterprise již od počátku února, kdy Nadella nastoupil na pozici generálního ředitele. Nadella v té době vyzdvihl především úspěchy Guthrieho při vývoji platforem Azure a .Net. Spencerovo pole působnosti se nyní rozšíří tak, že pod sebou bude mít nejen Microsoft Studios, ale také Xbox a Xbox Live, Xbox Music a Xbox Video. Tím pádem bude zaplněna mezera, která vznikla na počátku března, kdy odešel z vrcholné pozice v týmu starajícím se o Xbox do firmy Sonos Marc Whitten.

Spencer bude pracovat pod Terry Myersonem, výkonným viceprezidentem divize Operační systémy. Tento postup je tak v souladu se strategií Microsoftu, v rámci které chce americký gigant vyvíjet svou herní technologii spolu s operačními systémy. „Kombinací našeho působení v oblasti her spolu s dalším softwarem bude tým Xboxu pod vedením jednoho člověka schopen zajistit co nejlepší výkonnost,“ napsal Nadella. Strategii a marketing okolo Xboxu bude i nadále vést Yusuf Mehdi, zatímco George Peckham se bude starat o partnerství v oblasti Xboxu se třetími firmami a Mike Angiulo bude dohlížet na hardware Xboxu.

„Líbí se mi způsob, jakým je tým Xboxu zaměřen na skvělé hry a herní zážitky, spojuje fanoušky, posunuje hranice zábavy a využívá síly cloudu. Phil je člověk na svém místě,“ dodal Nadella. Nakonec pak nový šéf Microsoftu uvedl, že výkonným viceprezidentem divize Zařízení (dříve Zařízení a řešení) bude po ukončení akvizice Nokie na konci dubna její bývalý šéf Elop. Dříve se Elop v Nokii staral o firemní divizi a Office, přičemž byl členem vrcholného vedení společnosti.

„Stephen bude úzce spolupracovat s Philem a Terrym na Xboxu a spojí řadu vrcholných představitelů z jeho současné organizace Nokia Devices a Services spolu s členy týmu Zařízení,“ napsal Nadella. Šéfkou divize Zařízení a řešení byla Julie Larson-Greenová, která však nyní odešla do divize Aplikace a služby.