Hlavní navigace

Seagate má další problém se svými pevnými disky

26. 2. 2011

Sdílet

Ani po vydání updatu firmwaru SD24 pro disky Momentus XT nebyly všechny potíže vyřešeny.

Seagate se snaží bagatelizovat technické problémy uživatelů hybridních pevných disků Momentus XT, navzdory množícím se dotazům na jeho fóru podpory. V oficiálním prohlášení společnost tvrdí, že malé množství uživatelů po upgradu pevného disku zaznamenalo takové problémy, jako jsou podivné zvuky při práci, nižší výkon a odmítání disku snižovat otáčky při úsporném režimu.

Společnost na opravu potíží vydala aktualizovaný firmware SD24, který má opravovat potíže zmiňované uživateli na fóru podpory a to jak na noteboocích MacBook Pro od Applu, tak řešené uživateli Windows. Nicméně po aktualizaci na tento nový firmware se objevil nový problém tzv. „modré smrti“ ve Windows a také problém s výkonem disků.

I když Seagate tvrdí, že problém se týká jen malého množství uživatelů, na fóru podpory již existuje poměrně početná skupina nespokojených uživatelů. Nejedná se o první problém Seagatu s jeho disky za poslední roky, neboť v roce 2009 byl objeven problém u většiny hlavních modelů, který disky při nastání určité situace kompletně zneprovoznil. Více najdete v článku Pevné disky Seagate obsahují nepříjemnou chybu.

Disky řady XT jsou konceptem Seagatu, kombinujícím rychlé, ale drahé paměti flash s pomalejšími, ale vzhledem ke kapacitě značně levnějšími magnetickými plotnami. Již uvedení těchto disků nebylo příliš velkým úspěchem, protože výrobce neměl k dispozici dostatek flash pamětí a také chyběla podpora starších operačních systémů před Windows Vista. Úspěch Seagate zaznamenal s novou verzí hybridních disků XT, která byla uvedena loni v květnu a disponovala 4 GB flash paměti. Hlavní výhodou je zrychlení bootování systému a lepšího výkonu v aplikacích oproti běžným pevným diskům.