Hlavní navigace

Sencor SHR 9600T

26. 12. 2011

Sdílet

 Autor:
Mutimediální přehrávač Sencor SHR 9600T se širokou nabídkou funkcí.

Společnost Sencor je známa jako výrobce domácích spotřebičů. Jednou z oblastí, které se věnuje, je i produkce spotřební elektroniky. My se nyní podíváme na multimediální domácí centrum SHR 9600T. Jde o představitele HD přehrávače kombinovaného s DVB-T tunerem s možností nahrávání TV programu. Abychom byli ve výčtu schopností úplní, nesmíme zapomenout na možnost přehrávání souborů z internetu nebo zobrazování fotografií a přehrávání hudby. Projděme si ale jednotlivé funkce a možnosti popořadě. Jak je u této kategorie přehrávačů zvykem, podporují téměř všechny nejrozšířenější formáty videa, hudby i obrázků. Přístroj je vybaven dvěma televizními tunery, a to jedním s podporou MPEG-2 a druhým, který si poradí s kompresí MPEG-4. Je tedy možné sledovat i HD vysílání, které například u nás experimentálně vysílá Telefónica O2 v multiplexu 4. Aby nebyl divák ukrácen o žádný ze svých oblíbených programů, je centrum možné vybavit pevným diskem, na který se dají pořady nahrávat. A to buď s časovačem, nebo ručně během sledování programu. Dále je možné využít funkci time- shift, „pozastavit“ si sledovaný pořad a pak ho spustit ze záznamu. Disk může mít maximální kapacitu 2 TB, tedy dostatečnou pro mnoho stovek hodin záznamu nebo fifi lmů a hudby. Podporován je souborový systém NTFS. Protože jde o přehrávač HD, samozřejmostí je podpora formátu H.264, MPEG-2 HD a MPEG-4, stejně jako WMV9.

 


 

Video může být uloženo v kontejnerech MKV, HD AVI, RMV, MPG. Z dalších formátů stojí za zmínku Dolby Digital AC3, MP3, WMA, OGG, WAV, JPEG, BMP (32 bit), GIF, TIF. Podívejme se nyní na výbavu přístroje z hlediska výstupů a připojení. Kromě interního pevného disku je možné připojit paměťovou kartu SDHC až do kapacity 32 GB, dále dva USB 2.0 porty pro pevný disk nebo CD, případně BD mechaniku. Nechybí rozhraní Ethernet o rychlosti 100 Mbit, ani HDMI 1.3, další USB pro připojení PC. Kdo by toužil po bezdrátovém připojení, tomu Sencor nabízí USB Wi-Fi adaptér. Obraz je také možné získat na konektorech cinch ve formátu komponent, CVBS a zvuk je k dispozici buď analogový stereo, nebo digitální na koaxiálním konektoru či na optickém výstupu Toslink 5.1 Napájení zařízení je z externího 12V adaptéru. Bez internetu si dnes už nikdo život ani neumí představit, a tak o něj není uživatel připraven ani v tomto přístroji. Zařízení může sloužit jako FTP klient pro přístup k souborům odkudkoliv z internetu, nebo je může nabízet do sítě Microsoft Windows, nechybí ani podpora uPnP. K dispozici je přehrávání videa z Youtube, čtení zpravodajství z RSS kanálů nebo předpovědi počasí. Centrum je také vybaveno BitTorrent klientem pro stahování obsahu. V neposlední řadě je Sencor schopen přehrávat hudbu z internetových vysílání. K ovládání přístroje slouží dálkový ovladač a menu na obrazovce. Navíc je přístroj vybaven malým informačním displejem a několika tlačítky pro přímé ovládání. Osobně jsem dal přednost ovladači a nastavil vše pohodlně na velké obrazovce připojeného LCD televizoru. Ladění programů proběhlo bez problémů, stejně jako nastavení kvality záznamu, výstupu digitálního zvuku nebo připojení na internet. Pak již nezbývalo než připojit externí pevný disk a ponořit se do nabídky filmové a hudební produkce. S přehráváním videa ani hudby nebyly nejmenší problémy. Všechny formáty od Xvid až po MKV včetně českých titulků byly zobrazeny korektně. Na prostředí přehrávače si musí uživatel chvíli zvykat, také se musí smířit s poněkud „ospalými“ reakcemi. Prolistovat disk s desítkami adresářů vyžaduje jistou trpělivost.

 

 

Naproti tomu přehrávání souborů ze síťového adresáře na druhém počítači nepředstavovalo sebemenší problém, stejně jako nahrávání televizního vysílání do formátu MPEG-2. Uživatel si může vybrat z několika úrovní kvality a soubory jsou na disku přístupné pro další editaci. Přístroj dovede nahrávat nejen na interní disk, ale také na paměťovou kartu, na externí USB disky či paměť Flash. Sečteno a podtrženo, tento přístroj uspokojí i náročného uživatele, který chce za své peníze dostat maximum. Dva televizní tunery, HD rozlišení, možnost instalace interního pevného disku, podpora internetu, sdílení obsahu v síti, externí BD mechanika – na jeden přístroj a za současnou prodejní cenu jde o více než dobrý poměr cena/výkon.