Hlavní navigace

Sennheiser Ambeo soundbar s prostorovým zvukem

 Autor: Sennheiser
Uživatelé se mohou těšit na podporu Dolby Atmos i DTS:X a úctyhodný frekvenční rozsah. Novinka nahradí AV receiver, sestavu 9 reprosoustav i subwoofer
Radek Kubeš 30. 1. 2019

Sdílet

Sennheiser představil nový Sennheiser Ambeo soundbar, který dokáže zastoupit sestavu domácího kina i se subwooferem. Pyšní se příkladnou konektivitou zahrnující mimo jiné i bezdrátové technologie Google Chromecast a Bluetooth, kterými se snadno spojí s mobilním telefonem i PC. Sennheiser Ambeo soundbar ve svém kovovém těle ukrývá 13 reproduktorů, s jejich pomocí dokáže reprodukovat i nejmodernější zvukové formáty Dolby Atmos, DTS:X a MPEG-H. Pohyb zvuku tak prezentuje ve všech třech osách. S pomocí kalibračního mikrofonu se navíc přizpůsobí konkrétní poslechové místnosti.

Sennheiser

Prostorový zvuk v kompaktním provedení

Sennheiser Ambeo soundbar eliminuje potřebu složitého domácího kina pro reprodukci moderních formátů prostorového zvuku. Díky frekvenčnímu rozsahu 30 Hz – 20 000 Hz není třeba dokonce ani subwoofer. Jeho 13 integrovaných reproduktorů dokáže vykouzlit 10 virtuálních reprosoustav v prostoru jakéhokoliv obývacího pokoje. Sofistikovaná technologie, kterou výrobce vyvinul ve spolupráci s uznávaným Fraunhoferovým institutem, umožňuje nahradit nejen reprosoustavy okolo diváků, ale také stropní reprosoustavy. Lokalizace tak již neprobíhá pouze v předo-zadní a levo-pravé ose, ale bere v potaz i vertikální umístění zvukového zdroje. Na realističnosti tak přidá nejen oblíbeným efektům akčních filmů, ale i jemným ruchům jako je déšť v korunách stromů.

Bohatá konektivita a Upmix technologie

Kromě HDMI konektoru s podporou technologie eARC a CEC, který slouží ke spojení s televizorem disponuje nový soundbar dalšími 3 HDMI vstupy. Zprostředkuje tak spojení televizoru s Blu-ray přehrávačem, konzolí i počítačem. Technologie CEC navíc umožní kontrolu televizoru i dalších zařízení pomocí jediného ovladače. Nechybí optický vstup ani analogový vstup RCA, s jehož pomocí uživatelé připojí například gramofon. Vše završují bezdrátové technologie Google Chromecast a Bluetooth. Přehrávání hudby z oblíbených streamovacích služeb je tak dílem okamžiku. Sennheiser Ambeo soundbar navíc disponuje i technologií Upmix, která dokáže i z běžného stereo záznamu vytvořit efektní obklopující zvuk. Tím dokáže posílit dojem z běžného televizního vysílání, sportovních přenosů i hudby.

Cena a dostupnost

Sennheiser Ambeo soundbar bude v prodeji za cenu 65 000 Kč v průběhu 2. čtvrtletí roku 2019.