Hlavní navigace

Seriál Temné operace osvětlí činnost speciálních jednotek

 Autor: TZ Viasat
Sledujte neuvěřitelné příběhy elitních speciálních jednotek, které se podílely na nejdramatičtějších událostech nedávné historie.
Pavel Kreuziger 29. 9. 2014

Sdílet

Kanál Viasat Explore uvede v premiéře druhou řadu oblíbeného seriálu Temné operace, která vám v osmi dílech odvypráví neuvěřitelné příběhy elitních speciálních jednotek. Uvidíte například misi s cílem zničit tajný jaderný reaktor nebo dramatické pátrání po vojenských diktátorech. Jednotlivé akce seriál přiblíží na  rekonstrukcích, ale také prostřednictvím archivních záběrů a rozhovorů s přímými účastníky.

Speciální jednotky využívá většina zemí na světě pro plnění vojenských nebo politických cílů tam, kde použití konvenční síly není možné nebo by mohlo ohrozit celkový strategický cíl. Speciální operace obvykle probíhají nenápadně, rychle, překvapivě a drtivě. Britští SAS, Navy SEALs amerického námořnictva, ruské jednotky SpecNaz, izraelští Sayeret a spousty dalších více či méně známých speciálních jednotek jsou špičkově vycvičeny v zajímání či likvidaci osob, ničení objektů, získávání tajných informací, kladení i zneškodňování výbušnin, boji zblízka i střelbě na velkou vzdálenost.

Seriál Temné operace

Seriál Temné operace ukazuje, jak tyto speciálně vycvičené jednotky denně řeší krizové situace a plní riskantní a náročné mise včetně dopadení nejhledanějších mužů světa, likvidace teroristů nebo ochrany životů nevinných lidí. Jejich selhání může mít za následek nejen mnoho nevinných obětí, ale také ovlivnit budoucí běh světa včetně vypuknutí mezinárodních politických krizí nebo zapříčinit vznik válečných konfliktů.

Druhá řada seriálu Temné operace přináší osm nových příběhů z nedávné historie, vyprávějících o průběhu tajných akcí elitních oddílů za nepřátelskými liniemi, kdy bylo v sázce často doslova vše. Dozvíte se například, kdo zabránil Sýrii v získání vlastních jaderných zbraní, s čí pomocí se podařilo kurdským bojovníkům získat zpět území ovládaná teroristy, co musely podniknout izraelské speciální jednotky pro záchranu pasažérů uneseného letadla v Ugandě, jak byl zlikvidován palestinský předák Khalil al-Wazir zvaný příznačně Abu Džihád, nebo jak příslušníci britských oddílů SAS obstáli v džungli při tzv. malajské krizi.

Tato a další napínavá vyprávění o skutečných událostech můžete sledovat na Viasat Explore každý pátek od 10. října do 28. listopadu 2014 ve 21.50 hodin.