Hlavní navigace

Server s pokročilou správou napájení a vysokým výkonem představily společnosti Sun Microsystems a Fujitsu

Novinka postavená na architektuře UltraSPARC T2 Plus je s až 32 jádry (256 vlákny) a 512 GB paměti podle výrobce jedním z prvních systémů, které jsou vybaveny pokročilými funkcemi správy napájení, jako je třeba možnost „zaparkovat“ nečinná vlákna.
Pavel Louda 31. 10. 2008

Sdílet


Novinka postavená na architektuře UltraSPARC T2 Plus je s až 32 jádry (256 vlákny) a 512 GB paměti podle výrobce jedním z prvních systémů, které jsou vybaveny pokročilými funkcemi správy napájení, jako je třeba možnost „zaparkovat“ nečinná vlákna. Dále je vybaven technologií Intelligent Fan Control (IFC), která upravuje rychlost větráků podle změn teploty, a tím snižuje spotřebu energie.
Pomalejší běh větráků výrazně šetří energii a zároveň snižuje hlučnost a vibrace, což pomáhá prodloužit životnost komponent. Dalším prvkem konstrukce, který maximalizuje úsporu energie, je rozdělení šasi a větráků na chladicí zóny. Díky tomu mohou na změny teploty reagovat jen skutečně potřebné větráky.
Server SPARC Enterprise T5440 navíc používá přepracovaný subsystém distribuce napájení s vysoce efektivními digitálními regulátory, který snižuje plýtvání energií proti starším analogovým konstrukcím.
Díky zabudované bezplatné open source virtualizační technologii Solaris Containers a Logical Domains (LDoms) je server SPARC Enterprise T5440 vhodnou platformou pro konsolidaci stovek existujících podnikových úloh na jediný systém. Stávajícím zákazníkům navíc funkčnost kontejnerů systémů Solaris 8 a 9 navíc umožňuje provozovat několik prostředí Solaris 8 a 9 v jediném systému SPARC.
Díky tomu mohou zákazníci rychle a snadno přesunout fyzická prostředí na virtuální kontejnery v systému Solaris 10 a ihned začít využívat výkon, škálovatelnost a ekonomickou výhodnost nových serverů SPARC Enterprise, postavených na technologii CMT. Solaris 10 10/08, který bude vydán v říjnu, přinese ještě vyšší výkon virtualizace a zdokonalený systém souborů Solaris ZFS, který nabízí zvýšenou integritu dat a plně integrované funkce obnovení po havárii pro zajištění kontinuity provozu.
Server SPARC Enterprise T5440 nabízí vysoký výkon a rozšiřitelnost sběrnic, které mohou mít celkovou fyzickou propustnost až 10 GB/s. Přidáním volitelné jednotky External I/O Expansion se dá počet vstupních a výstupních portů serveru SPARC Enterprise T5440 rozšířit až na 28 slotů PCI-E