Hlavní navigace

Service Pack 2 RC pro Vistu již ke stažení

Tento týden Microsoft bez velké publicity uvolnil podle očekávání k veřejnému testování Release Candidate verzi druhého servisního balíčku pro Windows Vista.
Martin Noska 6. 3. 2009

Sdílet

Service Pack 2 RC pro Vistu je spolu s Service Packem 2 pro Windows 2008 k dispozici ke stažení ze stránek Microsoftu ve 32bitové i 64bitové verzi, ovšem zatím jen v pěti jazycích (v angličtině, francouzštině, němčině, japonštině a španělštině) a délka instalačního image se dle verze pohybuje mezi 338,2 – 388,3 MB.

Délka instalačního souboru přes službu Windows Update by pak měla být výrazně menší a to mezi 41 – 90 MB. K instalaci SP2 je pak nutné mít nainstalovaný předchozí servisní balíček a na původní Vistu tedy Service Pack 2 RC nainstalovat není možné.

Web Neowin.net pak informoval, že se jedná o stejný build SP2, který byl již v minulým týdnu poskytnut některém vybraným testerům a byla také uvolněn pro zaregistrované uživatele TechNetu a MSDN (Microsoft Developer Network). V té době také mluvčí Microsoftu potvrdila, že Release Candidate verze bude dostupná veřejně během tohoto týdne a finální dokončení kódu bychom se podle Microsoftu měli dočkat v druhém čtvrtletí 2009.

Například malajský web TechARP.com, který již dříve poměrně přesně předpověděl vydání jiných produktů Microsoftu, predikuje, že finální verze se dočkáme do poloviny května.

Druhý servisní balíček pro Vistu má kromě série aktualizací a záplat také přinést zlepšení výkonu a stability pro rozhraní DirectX, nativní podporu Blu-ray médií, vyhledávače Windows Search 4.0, ale také třeba inovované rozhranní pro konfiguraci Bluetooth. Co se týká SP2 pro operační systém Windows Server 2008, u něj nabídne nový servisní balíček např. podporu virtualizační technologie Hyper-V, která je k dispozici samostatně ke stažení již od června a dále by mělo údajně dojít ke zlepšení výkonnosti tohoto operačního systému zhruba o desetinu.