Hlavní navigace

Service Pack 3 pro Windows XP by měl přijít už v dubnu

26. 3. 2008

Sdílet

Dlouho čekávaný servisní balíček pro Windows XP by měl jít již během měsíce do výroby, tvrdí web TechARP.com, který již korektně předpověděl vypuštění SP1 pro Windows Vista a také jeho uvolnění do služby Windows Update.

Dlouho čekávaný servisní balíček pro Windows XP by měl jít již během měsíce do výroby, tvrdí web TechARP.com, který již korektně předpověděl vypuštění SP1 pro Windows Vista a také jeho uvolnění do služby Windows Update a jehož informace v této oblasti přebírá například i americký Computerworld.

Vše nasvědčuje tomu, že k uvolnění do výroby (RTM) dojde v druhé polovině dubna a bude se jednat o verzi v sedmi jazycích – angličtině, francouzštině, němčina, italštině, čínštině, japonštině, korejštině a španělštině. Verze s dalšími jazyky by měla následovat přibližně za tři týdny, tvrdí TechARP.com.

Microsoft však tento fakt odmítl komentovat s tím, že termínem vydání je první polovina roku 2008 a konkrétnější údaj není k dispozici. Načasování vypuštění SP3 pak má být závislé na zpětné vazbě uživatelů, říká mluvčí Microsoftu.
Poslední větší krok, který Microsoft ohledně SP3 pro Windows XP udělal, bylo vypuštění druhé RC verze pro veřejné testování zhruba před měsícem a nyní se vyhodnocují reakce a podněty lidí, kteří jej testovali.

Před dvěma týdny však unikla na internet další verze SP3 pro Windows XP, označovaná jako build 5503, která měla být určena jen velmi omezené skupině beta testerů a Microsoft varuje před jejím používáním, neboť není podle jeho slov určena pro širokou veřejnost. Tento Service Pack 3 build 5503 je k dispozici ke stažení přes BitTorrent a navíc i ve dvou jazykových verzích, v anglické a ruské.
Informace o tom, jaké rozdíly lze v Service Packu 3 najít a praktické zkušenosti s ním jsou popsány v článku Jaký je Service Pack 3 pro Windows XP v praxi, který je k dispozici zde na webu Computerworldu.

Viz také:
Service Pack pro Windows XP i Vistu je ve výměnných sítích

Autor článku