Hlavní navigace

Service Packy pro Windows 7 a pro Exchange Server 2010 poodhaleny

9. 4. 2010

Sdílet

První build Service Packu 1 pro operační systém Windows 7 prosákl na internet a zaznamenal tisíce downloadů z nejrůznějších torrentových sítí.
Petr Šverák 9. 4. 2010

Jako u každého vydání operačního systému Windows, vylepšení a opravy často přichází ve formě Service Packů a teprve před měsícem oznámil Windows tým na blogu blížící se Windows 7 SP1. Konkrétně prozradil, že první Service Pack bude obsahovat mnoho menších updatů pro tento systém, nicméně zatím nebylo zmíněno datum vydání finální verze kompletního SP1.

Prosáklá testovací verze, která byla kompilována 27. března a je označená výrobním číslem "6.1.7601.16537.amd64fre.win7.100327-0053," neobsahuje kompletní informace o updatech, které bude obsahovat blížící se Service Pack a neměla by tak být brána jako kompletní produkt.

První zprávy od uživatelů, kteří si tuto vývojovou verzi nainstalovali, prozrazují, že instalační procedura je v porovnání se Service Packy pro Windows Vista podstatně rychlejší.

Společnost Microsoft stále oficiálně neoznámila kdy bude první Service Pack k dispozici. Místo toho v blogové zprávě ve středu prozradila, co bude obsahovat první velký update pro produkt Exchange Server 2010, který vyjde později v tomto roce.

Exchange Server 2010 Service Pack 1 přinese velké množství nových funkcí a schopností pro tento kancelářský e-mailový software včetně vylepšení archivační funkce a webového klienta, prozradil vývojář produktu Exchange Michael Atalla v blogovém příspěvku.

Nový update dovolí uživatelům nastavit archivační složku, která může být v jiné e-mailové schránce než je primární, což může pomoci administrátorům udržet jejich e-mailovou databázi na přijatelné velikosti.

Webový klient nazvaný Outlook Web Access (OWA) dostane díky updatu některé nové funkce. Klient bude koncovým uživatelům možná připadat rychlejší a to díky jeho schopnosti "pre-fetch" pro zprávy a možnosti vykonávat několik operací zároveň, vyplývá z blogového příspěvku.

OWA uživatelské rozhraní bylo kvůli lepšímu přehledu provedeno stejně. A poprvé mohou uživatelé tohoto klienta číst a psát zprávy chráněné technologií Information Rights Management společnosti Microsoft, která byla v minulosti k dispozici jen v normální verzi Outlook klienta.

Service Pack rovněž přinese vylepšení v administrativním rozhraní a v možnostech vyhledávání. A samozřejmě také bude obsahovat všechna vylepšení a opravy provedené od prvního vydání produktu Exchange 2010.