Hlavní navigace

SES Sirius přejmenována na SES Astra

28. 6. 2010

Sdílet

 Autor:
Společnost SES Astra, člen skupiny SES, oznámila, že přejmenovala svou sesterskou firmu SES Sirius, kterou 100% vlastní, na SES Astra.

Přejmenování následuje po úplné akvizici firmy SES Sirius v březnu roku 2010 a dokončuje začlenění satelitní flotily, aktivit a pracovníků této firmy do podniků společnosti SES Astra.

Skupina SES získala první akciový podíl ve firmě SES Sirius ve výši 50 procent v říjnu roku 2000. V uplynulém desetiletí společnost SES Astra tento podíl postupně navyšovala až do chvíle, kdy v březnu roku 2010 odkoupila zbývajících 10 procent akcií od firmy Swedish Space Corporation (SSC).

Úplnou akvizicí firmy SES Sirius v první půli tohoto roku získala společnost SES Astra plnou kontrolu nad předním poskytovatelem satelitního vysílání v severských a pobaltských zemích a posílila svou pozici na trhu ve střední a východní Evropě – své pobočky bude mít ve Švédsku, Lotyšsku, Rusku, Rumunsku a na Ukrajině.

Ferdinand Kayser, prezident a generální ředitel společnosti SES Astra, prohlásil: „Společnost SES Astra již 25 let zajišťuje prvotřídní vysílání přímo do domácností (DTH). Úplnou akvizicí společnosti SES Sirius jsme úspěšně rozšířili své působení za hranice našich hlavních trhů a zavedli náš úspěšný model i ve střední a východní Evropě. Jsme pevně přesvědčeni, že jednotné jméno značky nám pomůže lépe využít našich úspěchů, posílit značku Astra a podstatným způsobem rozšířit naše podnikání na těchto důležitých rostoucích trzích."