Hlavní navigace

Sharp chystá konkurenty iPadu

27. 7. 2010

Sdílet

 Autor:
Sharp ohlásil dva nové tablety, jeden menší s 5,5“ displejem a větší s 10,8“. Zároveň nabídne vlastní publikační formát postavený na XMDF.

Tablet iPad od Apple způsobil řádné pozdvižení nejen mezi zákazníky, kteří zejména v USA začali tento tablet houfně nakupovat, ale i mezi dalšími výrobci elektroniky, kteří nyní nabízejí či připravují podobné tablety.

K těmto výrobcům se nyní přidává těžká váha v podobě společnosti Sharp. Ten ohlásil, že do konce roku uveden na trh dva tablety ve stylu iPadu. Jejich dostupnost je zatím jistá v domovské zemi Sharpu Japonsku, nicméně lze předpokládat, že v případě úspěchu se těchto novinek dočkáme i v Evropě.

Sharp už dokonce ukázal dva prototypy, oba samozřejmě s barevnou dotykovou obrazovkou, jeden menší s 5,5“ displejem a větší s 10,8“. Nelze se ubránit dojmu, že menší tablet se velikostí blíží současným velkým dotykovým mobilním telefonům jako HTC HD2 či Sony Ericsson X10. Na další informace o hardware si ale budeme muset ještě počkat.

Společnost se však nehodlá soustředit jen na hardware, ale ve větší míře se angažovat i v softwarové výbavě tabletů. Dokonce má poměrně odvážný plán na vytvoření nového publikačního standardu pro eBooky postaveného na XMDF (ever-eXtending Mobile Document Format). Tím by konkuroval současným formátům jako například XHTML, ePub či OPF. Mezi hlavní výhody XMDF patří možnost přehrávat najednou video, animace i zobrazovat text.

skoleni

Sharp tablet

Sharp tablet