Hlavní navigace

Sharp představuje řadu LCD televizí s ekologickým provozem

25. 2. 2009

Sdílet

Nejnovější řada LCD televizí Sharp Aquos LC-DH77E v sobě kombinuje nízkou energetickou náročnost, kvalitu obrazu a atraktivní design. Novinkou u ploché Full HD obrazovky z továrny japonské společnosti je eco-tlačítko, které umožňuje spustit ekologický režim provozu.

Sharp Aquos LC-DH77E

Úspora energie je trendem současnosti. Společnost Sharp se tímto mottem řídí už delší dobu a v jeho duchu nyní představuje čtyři nové LCD televize s ekologickými vlastnostmi – řadu Aquos LC-DH77E. Model LC-32DH77E spotřebuje v zapnutém stavu pouze 142 wattů, 52-palcový model má při provozu spotřebu 252 wattů a pouze 0,2 wattu v pohotovostním režimu. Eco režim je nejpodstatnějším prvkem špičkového ekologického výkonu řady DH77E, umožňuje divákovi manuálně snížit podsvícení obrazovky ve dvou stupních – o 15 a 20 procent.

Eco-tlačítko na Aquos dálkových ovladačích, dle Sharpu vůbec poprvé na světě použité u LCD televizí, umožňuje uživateli přímo aktivovat energii šetřící funkce bez nutnosti pohybovat se v menu. Další „zelenou“ vlastností řady DH77E je Optical Picture Control (OPC). Tato technologie se skládá ze světelného senzoru integrovaného do rámu LCD televize a umožňuje přizpůsobit podsvícení obrazovky okolním světelným podmínkám.

 

 

Stejně jako ekologický provoz nové LCD televize budou potencionální zákazníky lákat také její technické vlastnosti a design. Pro optimální reprodukci obrazu nabízí řada DH77E plné HD rozlišení 1920 x 1080 pixelů, 100 Hz technologii a dobu odezvy 4 milisekundy. Navíc 42, 46 a 52 palcové modely mají dynamický kontrastní poměr 50 000:1, 32palcový se může pochlubit poměrem 30 000:1.

 

CS24

 

Srdce řady DH77E bije uvnitř elegantního modrého a černého obalu. Barva spodní části rámu přechází z temně modré do piánové černi. Další novinkou je oválný stojan umožňující natočení obrazovky až o 15 stupňů.

Přístup k nejrůznějším konektorům je pro pohodlné používání co nejvíce usnadněn. Proto jsou tři HDMI vstupy a USB port pro snadné zobrazení JPEG obrázků nebo přehrání MP3 hudebních souborů umístěny na straně přístroje. Praktická funkce Aquos link navíc umožňuje ovládat pouze jedním Aquos dálkových ovladačem hned několik propojených Sharp zařízení.

Byl pro vás článek přínosný?