Hlavní navigace

Siemens uvádí SiPass MP2.5, systém pro správu zabezpečovacích zařízení

18. 5. 2010

Sdílet

Siemens uvádí na trh novou verzi zabezpečovacího systému SiPass integrated s označením MP2.5 (Marktpakets 2.5). Jedná se o systém pro správu zabezpečovacích zařízení a kontroly vstupu.

Aktuální verze SiPass integrated nabízí podle dodavatele řadu nových funkcí v oblastech identifikace totožnosti, způsobu ovládání a datové integrace různých bezpečnostních řešení.

SiPass integrated při identifikaci totožnosti nově podporuje používání několika karet jedním uživatelem, který teď současně může být příslušníkem několika pracovních skupin. Dále je k dispozici nástroj pro uživatelské zobrazení údajů v systému a zdokonalená funkce vyhledávání držitele karty.

Do funkce interaktivní tvorby zpráv byla doplněna informace o nepoužívaných kartách, tvorba a správa „černé listiny osob“, jednoduché vytvoření zprávy stisknutím pravého tlačítka myši a také jednoduché sledování docházky (funkce Time & Attendance).

skoleni

Systém SiPass integrated nyní nabízí i širší možnosti spolupráce s jinými bezpečnostními systémy. Bylo například zdokonaleno rozhraní pro připojení digitálního videorekordéru, takže systém podporuje stream živého videosignálu z webových kamer. Současně byl do systému integrován vícekanálový videopřehrávač. Novinkou je také podpora systémů jiných výrobců, jako např. off-line dveřních zámků značky Salto a čteček karet typu iClass s protokolem OSDP (Open Supervised Device Protocol) od firmy HID Global.

Verze MP2.5 pracuje i v prostředích Windows 7, Windows Server 2008 a Microsoft SQL Server 2008. Jako rozšiřující funkce při hlášení poplachů byla do systému přidána podpora modemu GSM, takže lze hlášení zasílat prostřednictvím zpráv SMS.