Hlavní navigace

Skládací smartphone představil Huawei, nabídne i ohromující rychlost

14. 3. 2019

Sdílet

 Autor: Huawei
Huawei představil na veletrhu Mobile World Congress 2019 Mate X, 5G skládací smartphone.

Novinka se pyšní 7nm multimodálním čipsetem Balong 5000, vysokokapacitní 4500 mAh baterií podporovanou momentálně nejrychlejší 55W supernabíječkou a speciálním mechanickým zavěšením Falcon Wing.

Ve složeném stavu má přístroj FullView OLED displej o velikosti 6,6 palců, po otevření se změní na tablet s 8 palcovou obrazovkou a s tloušťkou 5,4 mm.

„Mate X kombinuje 5G, skládací obrazovku, AI a zcela nový způsob propojení s ostatními přístroji, což přináší spotřebitelům bezprecedentní uživatelský zážitek. Mate X bude klíčem spotřebitelů k otevření dveří k inteligentnímu bydlení pomocí 5G sítí,“ řekl Richard Yu, generální ředitel Huawei CBG.

Uživatelé se podle výrobce nemusejí obávat o bezpečnost, protože se displej vyznačuje vysokou odolností proti poškrábání.

Uvnitř smartphonu jsou k dispozici nejnovější kamery Leica. Ohebná konstrukce umožňuje, aby byly využity zároveň přední i zadní kamery. 

Baterie disponuje mj. inteligentní technologií šetřící energii podporovanou umělou inteligencí, díky čemuž splňuje požadavky na vyšší výkon v době 5G. Pomocí nabíječky 55W SuperCharge pak doplní baterii zpět na 85 % za pouhých 30 minut.

Systém 5G CPE Pro poháněný čipsetem Balong 5000 podporuje bezdrátové připojení v sítích 4G i 5G. Podle výrobce dokáže video o velikosti 1GB ve formátu HD stáhnout za 3 sekundy a video v rozlišení 8K se může hladce streamovat.

Cloud22

Dokonce se prý může použít i pro velmi rychlé připojení malých a středních podniků. Díky nové technologii Wi-Fi 6 pak může vyvinout rychlost až 4,8 Gb/s.

Jedinou skvrnkou na telefonu je jeho předpokládaná cena, která se pohybuje velmi výrazně nad 50 tisíc korun.