Hlavní navigace

Skoro jako v kině

16. 12. 2012

Sdílet

 Autor: LG
Pokud už doma máte nejnovější HD televizní příjmač s alespoň metrovou úhlopříčkou, je na čase poohlédnout se také po kvalitním Blu-ray přehrávači.

Můžete namítat, že pro vaše potřeby vám starý DVD přehrávač docela stačí, stejně jako těch pár programů prozatím vysílajících ve vysokém rozlišení z pozemních vysílačů a satelitů. Jenže s tímto tvrzením zpravidla vystačíte jen do chvíle, než navštívíte nějakou větší značkovou prodejnu s televizory a zjistíte, že obrazové kvalitě Blu-ray se nic z toho nevyrovná, zvlášť pokud chcete sledovat programy ve formátu 3D.

 

Jaký přístroj tedy vybrat? Rozhoduje cena, nebo kvalita? Cenové rozpětí Blu-ray přehrávačů nabízených na domácím trhu se v současné době pohybuje od tří až do deseti tisíc korun. Jenže v tomto případě vyšší cena neznamená automaticky také vyšší kvalitu. Dokázal to nedávný test Blu-ray přehrávačů, který uskutečnil nezávislý časopis dTest. Jeho výsledek byl překvapivý. Ze sedmnácti testovaných přehrávačů, z nichž čtrnáct umožňuje přehrávání 3D filmů, se nejlépe umístil model LG BP620, který patří k těm cenově nejdostupnějším. „Všechny přehrávače zobrazí video z blu-ray disků v prvotřídní kvalitě, rozdíly jsou hlavně ve výbavě. Nejlépe se umístil model LG BP620 (velmi dobře, 3.370 Kč), po všech stránkách kvalitní a solidně vybavený přístroj,“ zní z hodnocení časopisu dTest.

LG BP620

Ve srovnávacím testu získal tento přehrávač jako jediný v celkovém hodnocení kvality známku „velmi dobře” a nasbíral v jednotlivých kategoriích celkem nejvíce procentních bodů (80%). Za obraz získal 86 %, za čtení poškozených médií 100 %, za rychlost 51 %, za obsluhu 75 %, za spotřebu elektrické energie 98 % a za vybavenost 85 %.

Přehrávač LG BP620 podporuje všechny nejrozšířenější zvukové a video formáty ve full HD kvalitě. Přehrává filmy z Blu-ray disků, DVD i klasická audio CD. Díky pokročilé technologii 3D zobrazení od LG si diváci mohou vychutnat ostrý obraz a díky chytrému převzorkování obrazu tak mohou vypadat skvěle i záznamy ze zdrojů nižší kvality.

dtestPomocí funkce Smart Share si uživatelé mohou s přehrávačem propojit také chytrý telefon nebo počítač, což je první krok k moderní bezdrátové domácnosti. Dalším krokem je možnost připojit tento přehrávač k Wi-Fi síti a odstranit tak další kabely, které obvykle jen překážejí.

Také už nemusíte hledat po bytě zapomenutý ovladač, protože díky aplikaci LG Remote ho máte vždycky po ruce. Stačí jen, když si stáhnete do svého chytrého telefonu tuto aplikaci a váš mobilní telefon bude mít novou funkci – stane se plnohodnotným dálkovým ovladačem.

Přes port USB můžete připojit také váš externí pevný disk a pouštět si z něj filmy, hudbu a promítat fotografie. Funkce LG SIMPLINK navíc umožňuje kontrolovat všechny připojené AV přístroje jediným dálkovým ovladačem. Když  vypnete televizor, všechny přístroje, které jsou připojené přes rozhraní HDMI, se také automaticky vypnou.

A to nejlepší na závěr: multimediální Blu-ray přehrávač LG BP620 pořídíte v internetových obchodech už za cenu okolo tři tisíce korun!