Hlavní navigace

SkyDrive je dostupný pro uživatele Mac OS X

Sdílet

 Autor: © rufous - Fotolia.com
Microsoft představil novou verzi svého online úložiště SkyDrive pro uživatele operačního systému Mac OS X.

Podle Microsoftu nenabízí online úložiště iCloud dostatek možností pro sdílení souborů a spolupráci a přístup k uloženým dokumentům je omezený. Proto nabídne uživatelům Office pro Mac svou aplikaci SkyDrive. Ukázkovou verzi klienta SkyDrive pro OS X představil Microsoft před dvěma týdny a přidal Mac společně s Windows 8 a Windows Phone do seznamu systémů, které budou mít plnou podporu.

„Se SkyDrive pro Mac OS X Lion, Windows SkyDrive a s vydáním pro iPad můžete ukládat a skladovat vaše dokumenty nebo další soubory v adresáři SkyDrive ve Finderu a zpřístupnit je odkudkoliv,“ napsal v pondělí Redmond Wash, vývojář SkyDrive, na stránkách Office pro Mac. Titulek dalšího pondělního blogu byl „iCloud nestačí? Zkuste SkyDrive“ a poukázal na neschopnost Applu uskladnit a zpřístupnit všechny typy souborů a na jeho omezenou spolupráci s jinými zařízeními.

skydrive-mac-osxPro Microsoft je Office největším úspěchem na zařízeních od Applu. V minulosti Microsoft udržoval verzi Internet Exploreru pro Mac a společnost tuto zkušenost využívá k nalákání uživatelů na SkyDrive. iCloud je ve srovnání se SkyDrive nebo Dropboxem, kterým se Microsoft inspiruje, limitovaný.  Přestože iCloud uskladňuje některé typ souborůy OS X, především ty vytvořené v iWork, nepovoluje funkci přetažení ani integraci se správcem souborů Finder.

Office pro Mac například neumožňuje ukládat dokumenty do iCloudu ani jejich otevření. Vývojáři sice mohou svázat iCloud s jejich aplikací, ale je nepravděpodobné, že by Microsoft tuto možnost využil. Nejen z toho důvodu, že má svou vlastní cloudovou službu, ale také protože Apple požaduje, aby byla každá aplikace, která je integrovaná s iCloudem, v Mac App Store, ze kterého Apple získává třicet procent příjmu z prodaných aplikací.

V pondělí Microsoft také publikoval instrukce pro přenos souborů uložených na iDisku, online úložišti, které Apple ukončí na konci června, do SkyDrive. Na stránkách Microsoftu je SkyDrive pro Mac ke stažení. Požaduje Mac OS X 10.7 Lion, ale klient bude také fungovat na zatím nedokončeném OS X 10.8 Mountain Lion.

Byl pro vás článek přínosný?