Hlavní navigace

Skylink a CS Link mají přes milión diváků

25. 1. 2010

Sdílet

 Autor:
Satelitní platformy Skylink a CS Link společně překonaly v Česku hranici jednoho miliónu uživatelů na orbitální pozici Astra 23,5 stupně východně.
Jan Kovář 25. 1. 2010

SES ASTRA oznámila, že její nejvýznamnější klienti v České republice, satelitní platformy Skylink a CS Link, výrazně rozšířili svůj dosah a vysílají nyní společně pro více než jeden milión uživatelů přes satelitní pozici ASTRA 23,5 stupně východně.

Podle údajů provozovatelů slouží Skylink více než 600 000 a CS Link více než 400 000 uživatelů, kteří přijímají digitální programy z orbitální pozice 23,5E. Tímto Skylink a CS Link pronikli do více než jedné pětiny všech českých televizních domácností.

Pozice ASTRA 23,5E byla v regionu střední a východní Evropy oficiálně představena na konci roku 2006 a tři roky po svém zprovoznění se stala v České republice hlavní satelitní pozicí. Jde také o nejrychleji rostoucí hotspot společnosti SES ASTRA v Evropě a hlavní DTH pozici (Direct-To-Home – vysílání přímo do domácností) v České republice. SES ASTRA rozvíjí orbitální pozici 23,5E také v dalších zemích střední, východní a západní Evropy, například na Slovensku, v Chorvatsku a také v zemích Beneluxu.

Služby Skylink a CS Link na orbitální pozici ASTRA 23,5 stupně východně nabízejí všechny hlavní české a slovenské veřejnoprávní i komerční programy za jednorázový poplatek, přičemž bezplatně lze sledovat celkem přes 20 programů. Nabídka obou provozovatelů obsahuje také placené televizní balíčky a HD programy.

Pro příjem satelitní televize prostřednictvím platforem Skylink nebo CS Link je nutná 60cm satelitní anténa nasměrovaná na orbitální pozici ASTRA 23,5 stupně východně a satelitní přijímač s dekódovací kartou CS Link nebo Skylink.