Hlavní navigace

Skylink přidává programy

28. 4. 2011

Sdílet

Nabídka československé satelitní platformy Skylink se od 1. května rozroste o tři SD a především tři HD programy. Rozšíření satelitní programové nabídky potěší příznivce dokume...

Nabídka československé satelitní platformy Skylink se od 1. května rozroste o tři SD a především tři HD programy.
Rozšíření satelitní programové nabídky potěší příznivce dokumentů, sportu, vaření, zábavy i hudebních televizí. Přibudou do ní totiž HD kanály MTVN HD, National Geographic Wild HD a Spektrum HD, společně s TV Paprika, HBO Comedy a Sport 2. Zástupci Skylinku navíc naznačili, že by se v příštích týdnech mohla nabídka rozšířit i o několik dalších, blíže nespecifikovaných programů. Již dříve v průběhu března přibyla v programové nabídce Gratis nová stanice Prima Love
Pro příjem nových programů bude ovšem nutné, aby zákazníci měli přístroj s podporou HD vysílání (i SD kanály budou totiž vysílány ve formátu MPEG4, podobně jako některé programy ze stávajícího balíčku CS TV) a zároveň dekódovací kartu a modul standardu Irdeto, který nahrazuje stávající Cryptoworks. Zákazníci si budou moci svou starou kartu vyměnit za novou Irdeto ICE kartu „Výměna“, která je již od podzimu loňského roku v prodejní síti za cenu 600 Kč vč. DPH. V nejbližších dnech spustí Skylink časově omezenou akci, v jejímž rámci bude výměna karty podpořena finančním bonusem pro zákazníky s placenou programovou nabídkou, takže pro ně nebude představovat žádné náklady. Bonus se bude týkat všech karet „Výměna“ registrovaných od 27. 4. 2011 do 30. 6. 2011, bez ohledu na místo a datum prodeje.
V případě, že máte kartu Skylink ICE, která podporuje jak starý standard Cryptoworks, tak nové Irdeto, stačí, abyste do svého stávajícího satelitního přijímače zakoupili za asi tisíc korun dekódovací modul Skylink Irdeto CI+, který vám umožní přijímat kanály kódované systémem Irdeto. Na trhu budou patrně k dispozici i jiné moduly, nicméně garance funkčnosti je pouze u přijímačů a CAM modulů, které získaly certifikát Skylink Ready (seznam lze nalézt na www.sklylink.cz, v sekci testy satelitních přijímačů). CI/CAM moduly lze pochopitelně použít i přímo v televizorech vybavených satelitním (DVB-S nebo DVB-S2) tunerem. Společnost zároveň v půlce března ukončila nové registrace karet Cryptoworks (jejich prodej byl skončen již v minulém roce).
V nedávné době Skylink oznámil také některé další novinky, například platební metodu GoPay, jejímž prostřednictvím mohou zákazníci platit za služby Skylink online platebními kartami či přímo z účtů ve vybraných internetových bankách. S rozšířením nabídky HD kanálů posílil Skylink svou pozici jako poskytovatel v mnoha směrech nejzajímavější a zároveň cenově výhodné nabídky satelitní televize na našem trhu.