Hlavní navigace

Skype konečně i pro iPad, využije potenciál jeho displeje

Společnost Skype uvolnila finální verzi svého komunikačního klienta určenou pro tablety iPad. Stalo se tak ovšem až na druhý pokus, protože první verze musela být z App Store stažena.
Martin Noska 3. 8. 2011

Sdílet

Skype pro iPad byl konkrétně uvolněn nejprve v pondělí, ale následně byla aplikace z App Store zase rychle odstraněna a výrobce se omluvil za problémy s tím, že tato verze není ještě hotová. Bližší informace o možné chybě, kvůli které byla aplikace stažena, nebyly zveřejněny, ani to, kolik lidí si tuto bezplatnou aplikaci v nefinální podobě stáhlo. Nyní je v internetovém obchodu s aplikacemi pro iOS od Applu k dispozici již opravená verze, která by měla být už finální.

Soubor určený ke stažení má délku 16,3 MB a vyžaduje iOS 4.0 a novější. I když samotná aplikace je zdarma, za některé doplňkové služby, jako jsou například hovory na pevné linky a mobily je uživatelům účtován poplatek.

Dosud byla k dispozici jen verze Skypu nativně určená pro smartphony iPhone, která sice fungovala i na tabletech iPad, ale nedokázala plně využít jejich potenciálu, zejména v oblasti zobrazení. I když Apple nabízí vlastní aplikaci FaceTime, jeho uživatelská základna je oproti Skypu výrazně menší.

Hlavní výhodou Skupu pro tablet iPad má být možnost využívat pro videohovory obou kamer přístroje a podporován je i celoobrazovkový režim pro video, který by měl přinést značně vyšší kvalitu, než jakou umožňovala aplikace Skype pro iPhone. Chybět bude ale například sdílení souborů.