Hlavní navigace

Skype pro firmy nahradí Lync

12. 11. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Microsoft a Skype představují zcela novou komunikační platformu Skype po firmy. K dispozici bude jako součást aktualizace předplacených podnikových služeb Office 365 nebo ve formě nové serverové služby.

Společnost Microsoft a Skype představují novou komunikační platformu Skype po firmy, která nahradí původní nástroj Lync  - dosavadního klienta pro podnikovou komunikaci. Nový vstoupí na trh v průběhu první poloviny roku 2015.

K dispozici bude jako součást aktualizace předplacených podnikových služeb Office 365 nebo ve formě nové serverové služby. Podobně, jak je tomu dnes u Lync, Skype pro firmy bude klientem, serverem a službou oddělenou od aplikace Skype, která je určená koncovým uživatelům.

„Věříme, že Skype pro firmy změní směr komunikace mezi lidmi v e firemním prostředí, podobně jako to dokázal Skype v oblasti komunikace běžné,“ říká Gurdeep Pall, více prezident pro korporátní segment ze společnosti Skype.

Z klasické aplikace Skype si nová platforma vzala například ikony pro volání, připojení videa a ukončení hovoru. Využit byl také hovorový panel ze Skype, který zajistí viditelnost aktivního hovoru v malém okně a to i v případě, že se ve stejnou chvíli uživatel věnuje jiné aplikaci.

Zároveň však Skype pro firmy zachovává všechny klíčové vlastnosti nástroje Lync, včetně sdílení obsahu a telefonování. Lync již nyní nabízí funkci instant messaging a možnost audio hovoru s uživateli Skype. Skype pro firmy však umožní také realizovat video hovory a sdílet adresář kontaktů Skype. Volající tak budou schopni spojit se s kterýmkoliv jiným uživatelem Skype na jakémkoliv jeho zařízení.

Současní uživatelé Lync serveru ve svých data centrech získají novou aplikaci jednoduše přechodem z Lync Serveru 2013 na server Skype pro firmy. Nebude vyžadován žádný nový hardware. Pro zákazníky Office 365 bude přechod ještě jednodušší. Aktualizace bude automatickou součástí předplaceného balíku.