Hlavní navigace

Skype rozšiřuje podporu pro mobily se Symbianem a přináší kvalitnější zvuk

11. 12. 2010

Sdílet

Nová aktualizace komunikační aplikace Skype pro Symbian nyní již podporuje 31 mobilních telefonů Nokia.

Na blogu společnosti Skype se konkrétně uvádí, že jsou nyní podporovány telefony Nokia řady N8, C7 a E5 a aktualizovaná verze aplikace má podle výrobce nabídnout „křišťálově čistý zvuk v kvalitě podobné CD a to i při malé šířce přenosového pásma“. Zjednodušeno mělo být podle dostupných informací také přidávání kontaktů, navigace, připojování profilové fotografie, nastavení zprávy vyjadřující aktuální náladu uživatele a také doporučení aplikace přátelům, kteří také používají mobilní telefony se Symbianem.

Podle blogu bylo také přepracováno uživatelské rozhraní, aby lépe odpovídalo přístrojům s velkými displeji.

Co se týká zmíněné kvality zvuku, té bylo docíleno využitím audio kodeku Silk, který je optimalizovaný právě směrem ke kvalitě při nízké náročnosti na přenos dat.

Skype podle svých statistik měsíčně spojuje průměrně 124 milionů uživatelů a za první polovinu roku 2010 uživatelé provolali pomocí této služby 95 miliard minut, přičemž zhruba 40 % těchto hovorů obsahovalo video. Skype tvrdí, že se uživatelská základna zvětšuje každých 12 dnů o 4 miliony (což odpovídá např. součtu všech obyvatel Singapuru) a třetina z registrovaných uživatelů využívá Skype k byznysovým účelům.