Hlavní navigace

Skype už nebude na chytrých televizích

11. 4. 2016

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Od června letošního roku se bude muset řada majitelů smart TV rozloučit s komunikačním programem Skype. Firma totiž končí s podporou aplikaci Skype pro chytré televize.

Bude to poměrně velké a hlavně nepříjemné překvapení pro majitele chytrých televizí. V létě jim u mnoha televizí různých značek přestane fungovat aplikace pro volání a psaní přes internet Skype. Týká se to například televizí Samsung a to i těch modelů, které byly s podporou Skypu rovnou prodávány – tedy modely s kamerkou a mikrofonem.

Už teď chytré televize Samsung na tuto situaci své majitele upozorňují.

„Je to tak, od 2. června letošního roku nebude služba dostupná na Samsung Smart TV,“ potvrzuje informaci mluvčí českého Samsungu Jiří Janeček. Samsung aplikaci už nebude podporovat, protože ji právě Skype přestane nadále podporovat a dodávat pro ni aplikace.

„Z důvodu ukončení podpory a vývoje se Samsung rozhodl ukončit dostupnost aplikace v chytrých TV, neb už nikdo nebude garantovat funkčnost aplikace,“ vysvětluje Janeček s tím, že ukončení podpory se netýká jen televizí Samsung, ale verzí i pro jiné TV operační systémy.

Skype si nad tímto poměrně nesmyslným rozhodnutím myje ruce: „Klient samotný v neaktualizované verzi může být na některých televizích i nadále dostupný, nicméně záleží na modelu a výrobci. Někteří výrobci mohou funkčnost Skype na některých svých produktech ponechat, na některých nikoliv.

Cloud22

Vysvětlení ukončení podpory je poměrně bizarní. „Skype poskytuje služby volání a videohovorů prostřednictvím klienta pro chytré televize od roku 2010. Od té doby se však mnohé změnilo. U uživatelů zaznamenáváme velmi výrazný posun k využívání mobilních aplikací, a to také z prostředí domova. V závislosti na tomto trendu jsme se tedy rozhodli nepodporovat nadále aplikaci Skype pro chytré televize a soustředit se na vývoj a rozvoj těch platforem, které jsou a také do budoucna budou našimi uživateli více využívané.“

Takže tedy pokud jste kvůli jednoduchému používání Skypu koupili TV třeba pro babičku, která si se smartphonem neví rady, můžete ji vyhodit do popelnice.