Hlavní navigace

Skype zpřístupnil skupinové videohovory všem uživatelům

29. 4. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Každý uživatel nyní může bezplatně zakládat skupinové videokonference.

Videokonverzaci ve větším počtu lidí lze nyní zdarma používat v desktopové verzi Skypu pro Windows, v Macu a na konzoli Xbox. V budoucnosti se má tato podpora rozšířit i na další platformy včetně dotykového rozhraní Modern operačního systému Windows 8.1.

Dosud byla praxe taková, že k realizaci hromadné videokonference musel být alespoň jeden z účastníků majitelem předplatného v rámci programu Skype Premium, které stojí 8,99 dolarů měsíčně.

Uživatelé sociální sítě Google+ přitom mohou podobnou službu Google Hangouts bezplatně používat již dlouhou dobu. Když však nyní z týmu Google+ odešel jeho hlavní představitel Vic Gundotra, zdá se, že Microsoftem vlastněný Skype chce na sebe upozornit, dokud je v Google+ rušno.

Skype podporuje vedení videohovorů za účasti tří až deseti uživatelů. Podle Skypu se však ideální počet účastníků pohybuje kolem čísla pět a méně.

Bezplatné zpřístupnění skupinových video hovorů není jediným krokem, se kterým chce společnosti ke své službě přilákat nové uživatele. Windows Phone 8.1 se již brzy dočká integrace se Skypem, což v praxi mimo jiné znamená, že uživatelé mobilních telefonů s tímto systému budou konečně moci vést hlasové hovory právě přes Skype. Nutným předpokladem samozřejmě bude přítomnost aplikace v obou uživatelských zařízeních.