Hlavní navigace

Slovenskou IT osobností roku zvolen generální ředitel společnosti Eset

Generální ředitel společnosti Eset Richard Marko byl oceněn jako slovenská IT osobnost roku 2011. Komise sestavená z IT novinářů a zástupců profesních technologických organizací vybírala v jednotlivých kategoriích mezi pěti nominovanými. Eset soutěžil i v kategorii IT firma roku.
10. 10. 2011

Sdílet

Richard Marko působil v Esetu již na pozicích hlavního softwarového architekta a technologického ředitele, odledna 2011 je generálním ředitelem. Je spolutvůrcem antivirového systému Eset NOD32 a programátorským spoluautorem tzv. pokročilé heuristiky, která v roce 2002 znamenala technologický zlom v detekci malwaru.

Redakce předního mezinárodního periodika CRN z oblasti IT byznysu zařadila Richarda Marka mezi 25 nejvýznamnějších ideových lídrů v oblasti IT za rok 2010. Na konferenci Virus Bulletin byl za svoji práci na heuristické analýze nominován v kategorii  Nejinovativnější idea v oblasti boje s malwarem za posledních 10 let.

Osobnosti, které přijali nominaci, hodnotila porota z pohledu přínosu k technickému rozvoji a k rozvoji IT byznysu na Slovensku. V případě firem se hodnotil vývoj unikátních produktů, uvedenínových služeb, vývoz produktů s vysokým obsahem vlastní přidané hodnoty, rozvoj nových segmentů trhu, investice do rozvoje firmy, spolupráce s akademickou sférou a výzkumnými ústavy či veřejně prospěšné projekty.

Výroční událost slovenské komunity informačních technologií a telekomunikací IT gala organizují IT Asociace Slovenska (ITAS) a Digital Visions.