Hlavní navigace

Sluchátka beyerdynamic Xelento pro audiofily

 Autor: beyerdynamic
Za sluchátky beyerbynamic Xelento stojí patentovaná technologie reproduktorů Tesla
Radek Kubeš 28. 1. 2019

Sdílet

Sluchátka beyerdynamic jsou dobře známa audiofilům, hudebníkům, zvukařům a producentům nahrávacích studií. Velká část z nich má ve své výbavě alespoň jedna sluchátka této značky, která dodnes vyrábí své produkty v Německu. Nejvyšší modely obsahují měniče neboli reproduktory Tesla, vyvinuté právě beyerdynamicem. Koncept Tesla zahrnuje hned několik unikátních konstrukčních řešení, včetně speciálního designu zvukovodu, materiálu membrány, kovového krytu cívky či způsobu působení magnetického pole uvnitř reproduktoru.

beyerdynamic

Tesla v miniaturní podobě

Technologie měničů Tesla byla zmenšena speciálně pro použití ve sluchátkách beyerdynamic Xelento remote. Díky tomu poskytují tyto „špunty“ homogenní a vyvážený zvuk s frekvenčním rozsahem 8 Hz až 48 kHz a harmonickým zkreslením menším než 0,2 %. Svými vlastnostmi vysoce převyšují standardy stanovující požadavky pro přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení Hi-Res Audio. Konstrukce se silným neodymovým kruhovým magnetem jim navíc dodává vysokou účinnost.

Sluchátka jsou mimořádně lehká, pár váží pouhých 7 gramů. Jejich ozvučnice padnou přirozeně do uší, nepůsobí nepříjemně ani při dlouhodobém poslechu, spolu se silikonovými koncovkami (v dodávce je celkem 7 velikostí) tlumí přirozeně okolní zvuky a sluchátka vypadají v uších jako designový šperk. Pro zvýšení životnosti lze 1,3 metru dlouhé postříbřené kabely od sluchátek oddělit, k připojení využívají konektory typu MMCX. Součástí balení jsou dva kabely, jeden standardní, druhý s vestavěným ovladačem pro řízení základních funkcí, jako je hlasitost a posun mezi skladbami. Ovladač obsahuje také mikrofon pro zprostředkování handsfree hovorů.

Dostupnost a cena

Sluchátka beyerdynamic Xelento remote jsou k dostání u autorizovaných prodejců za koncovou doporučenou cenu 25 500 Kč.