Hlavní navigace

Sluchátka Bose Sleepbuds pro klidný spánek

9. 7. 2018

Sdílet

 Autor: Bose
Sluchátka Bose Sleepbuds maskují speciálně vytvořenými relaxačními zvuky okolní hluk, jako například chrápání či ruchy dopravy

Společnost Bose využila zkušenosti s audio produkty a řízením zvuku a představila koncept sluchátek, která nejsou určena k poslechu hudby, ale ke klidnému usínání a nerušenému spánku.  

Bose

U tohoto produktu vychází Bose z existujících absolutně bezdrátových Bluetooth sluchátek s patentovanými speciálně měkčenými silikonovými zámky do uší StayHear+ ve třech velikostech. Sleepbuds byla však zmenšena tak, aby se celá vešla do uší a nebránila komfortu ani při spánku v poloze na boku.

Problémy se spánkem má většina lidí

Bose uvádí, že na základě průzkumů spí 79 % dospělých lidí každou noc méně než 7 hodin a 30 % pak dokonce méně než 6 hodin denně. 60 % má problém dobře usínat nebo nerušeně spát a 25 % párů v Americe má zejména kvůli chrápání oddělené ložnice. Globální výdaje na problémy spojené s poruchami spánku se ročně pohybují v řádu 100 miliard USD. Koncept Bose Sleepbuds vychází vstříc všem uvedeným skutečnostem.

Jak to funguje

Většina lidí obeznámených s produkty Bose by se mylně domnívala, že sluchátka určená pro klidný spánek budou využívat technologii noise-cancelling eliminující zvuky z okolí a vytvářející ticho, kterou se tento výrobce proslavil po celém světě a používá ji v produktech QuietComfort. Odborníci z Bose však šli jinou cestou. Zjistili totiž, že lépe než tato funkce prospívají spánku některé druhy uklidňujících zvuků a vytvořili novou technologii nazvanou noise-masking (v překladu „zamaskování hluků“). Základem je aplikace pro smartphony a sada deseti speciálně vytvořených zvuků, mezi nimiž najdeme například jemné šustění listí, praskání táborového ohně, večerní serenádu cvrčků nebo vlnění moře. Zvuky jsou optimalizovány a byly testovány tak, aby maskovaly nežádoucí ruchy a zajistily maximální relaxaci a komfort během spánku.

Pro ty, kteří mají problém pouze s usínáním, umožňuje aplikace nastavit dobu, po které bude zvolená zvuková kulisa vypnuta. Naopak ti, které budí ze spánku nejrůznější ruchy z okolí, mohou nechat pracovat noise-masking celou noc. Pro tyto účely bohatě dostačuje šestnáctihodinová výdrž sluchátek Bose Sleepbuds na jedno nabití s tím, že praktické ochranné a dobíjecí pouzdro nabízí pak energii na jedno další plné dobití.

Budík, který vzbudí jen vás samotné

Když už máte v uších sluchátka, nabízí se praktická funkce budíku, který probere citlivě pouze vás a ostatní nechá dál spát.

Cloud22

Dostupnost

Sluchátka Bose Sleepbuds jsou dostupná prozatím pouze v USA. Předpokládá se, že s časovým odstupem se objeví také na evropském trhu.