Hlavní navigace

Smart View pro Samsung Galaxy SII

15. 6. 2011

Sdílet

 Autor:
Díky aplikaci Samsung Smart View mohou uživatelé telefonu Galaxy SII sledovat televizní vysílání na mobilu.

Samsung představil novou aplikaci Samsung Smart View. Díky ní mohou majitelé chytrého telefonu Samsung Galaxy SII sledovat na displeji svého například právě vysílaný pořad, film či fotografie zobrazené na televizoru Samsung Smart TV. Bez obav, že by například přišli o děj svého oblíbeného seriálu, tak mohou odejít z obývacího pokoje a uvařit si v kuchyni kávu či rovnou sledovat celý seriál pod peřinou. Mimo to aplikace změní mobilní telefon na dálkový ovladač, pomocí kterého mohou uživatelé, oproti klasickému televiznímu ovladači, např. jednoduše zadávat texty díky vituální QWERTY klávesnici nebo ovládat hry joystickem.

Prostřednictvím nové aplikace Samsung Smart View lze sledovat na displeji smartphonu multimediální obsahy, které jsou současně vysílány na obrazovce televizoru, tzn., že například stejný film, který sleduje jeden divák v obývacím pokoji na Smart TV, může sledovat i druhý ve svém pokoji na displeji telefonu Samsung Galaxy SII. Možnosti sledování jdou však ještě o něco dál a druhý divák se může dívat dokonce i nafilm spuštěný z Blu-ray přehrávače připojeného k Samsung Smart TV, i když první v obývacím pokoji právě sleduje na televizoru televizní noviny.

Jakékoliv multimediální obsahy zobrazitelné na televizoru Smart TV, tedy televizní vysílání, filmy z Blu-ray přehrávače, záznamy z videokamery atd., jsou na displej chytrého mobilního telefonu Samsung Galaxy SII přenášeny bezdrátově skrze Ethernet. Propojení Smart TV a smartphonu Samsung Galaxy SII jde ještě dále, když umožňuje majitelům spustit skrze svůj chytrý telefon jinou nainstalovanou aplikaci televizoru Samsung Smart, a tím ho tak vzdáleně ovládat a využívat funkce Smart TV.

Samsung bude aplikaci Samsung Smart View dále aktualizovat o další funkce vzdáleného ovládání vytvořené pro Smart TV. V nejbližší době bude aplikace Smart View rozšířena o funkci Televizní program, díky které budou moci uživatelé vyhledávat informace o televizních pořadech pomocí displeje svého chytrého mobilního telefonu.

Novou aplikací Samsung Smart View, která je nyní dostupná zdarma v obchodě Android Market, lze v současné době propojit chytrý telefon Samsung Galaxy SII a televizory Samsung Smart TV od řady D7000 výše. V červenci bude možné aplikací propojit také přehrávač Galaxy player (YP-GB70) a později v tomto roce ji budou moci využívat také majitelé chytrých telefonů Samsung Galaxy S a tabletu Samsung Galaxy Tab, kteří aplikaci naleznou ve firemním obchodě SamsungApps.

skoleni

Samsung Galaxy SII

Samsung Galaxy SII