Hlavní navigace

Smartphony navržené pro Facebook přicházejí

16. 2. 2011

Sdílet

Společnost HTC na Mobile World Congressu představila nové smartphony, které jsou optimalizovány pro lepší použití se sociální sítí Facebook.

I když zástupci Facebooku opakovaně potvrzovali, že žádný „Facebook telefon“ se určitě  nechystá (a měli tím pravděpodobně na mysli, že sami nic takového neplánují), pravdou je, že firma HTC se chopila příležitosti a chce využít popularity této sociální sítě pro nové modely svých smartphonů s netradičnímu názvy Salsa a ChaCha.

Oba telefony používají operační systém Android 2.3 a disponují speciálním tlačítkem, které umožňuje uživatelům posílat fotografie, hudbu či mapy na Facebook. HTC také propojilo rozhraní Facebooku s uživatelským prostředím telefonu, takže uživatelé vidí zprávy z této sociální sítě spolu s běžnými SMS a MMS. Do kalendáře telefonů jsou pak importovány nadcházející eventy z Facebooku.

Model ChaCha disponuje 2,6“ dotykovým displejem s rozlišením 480x320 a QWERTY klávesnicí, zatímco Salsa je vybavena 3,2“ displejem se stejným rozlišením, ale nemá hardwarovou klávesnici (viz fotografie pod článkem). V obou přístrojích je použit procesor Qualcom 7277 s frekvencí 600 MHz a disponují 5 MPx fotoaparátem a také přední kamerou pro videohovory.

Telefony úžeji propojené se sociálními sítěmi se v poslední době stávají módou a HTC není jediné, které přišlo s touto myšlenkou. Minulý týden např. představila dva telefony integrované s Facebookem britská společnost INQ a během letošního roku bychom se měli údajně dočkat dalších přístrojů, které budou zaměřené na příznivce sociálních sítí. HTC také na World Mobile Congressu představilo aktualizovanou řadu svých "vlajkových" lodí, konkrétně telefony Desire S, Wildfire S a Incredible S.

skoleni

chacha salsa

Nově představené smartphony Salsa a ChaCha od HTC.