Hlavní navigace

Smartphony s Windows Phone 7 přijdou možná již příští měsíc

11. 9. 2010

Sdílet

Podle neoficiálních informací mají již v říjnu dorazit na trh první smartphony s mobilním operačním systémem Windows Phone 7.

Informaci zveřejnil web Pocket-lint s tím, že vychází sice z anonymních, ale důvěryhodných zdrojů přímo z Microsoftu. Tento krok byl víceméně očekáván, neboť jak jsme psali na začátku září, nový mobilní OS Microsoftu byl již dokončen a byl dán k dispozici výrobcům. Microsoft si od nové platformy slibuje posílení na trhu smartphonů, neboť zde jeho podíl díky tvrdé konkurenci, zejména od iPhonu a přístrojů s OS Android, výrazně klesl.

Podle dalších informací z webu Pocket-lint by měl být Windows Phone 7 slavnostně představen 11. října v New Yorku. Zatím Microsoft zveřejnil pět velkých výrobců, kteří by měli smartphony s jeho novým mobilním OS uvést na trh – Asus, HTC, LG, Samsung a Dell. Oficiální stanovisko k termínům uvedení však není známo. Právě Samsungu jako prvnímu unikl prototyp přístroje označovaného jako GT-i8700, jehož fotografie se objevily na internetu a tyto snímky zveřejnil například web Gizmodo.

Microsoft pro Windows Phone 7 nabízí již nějakou dobu vývojářský nástroj The Windows Phone Developer Tools a spolu s uvedením tohoto operačního systému má být spuštěn i zcela nový internetový obchod s aplikacemi.

Mezi hlavní změny, které má Windows Phone 7 přinést, patří přepracované uživatelské rozhraní s rozcestníky a konfigurovatelnou obrazovku „dnes“, dále má klást důraz na aplikace mobilní kanceláře a na synchronizaci s Exchange serverem. Vylepšeno má být i vyhledávání, které bude propojeno s novou verzí mobilního Internet Exploreru a vyhledávačem Bing.