Hlavní navigace

Smartphony s Windows Phone 8 budou mít čipy Qualcommu

22. 6. 2012

Sdílet

 Autor: © Scanrail - Fotolia.com
Dodavatelem procesorů do chytrých telefonů používajících nový operační systém Windows Phone 8 bude společnost Qualcomm.

O vývoji Windows Phone 8 jsme vás informovali v tomto týdnu a podpora více procesorových jader byla výrobcem označena za jednu z hlavních novinek. Procesor  Snapdragon S4 od Qualcommu se již používá v některých telefonech s operačním systémem Android, jako například v HTC One X a v několika modelech Samsungu Galaxy S III, který se teprve ve čtvrtek dostal na americký trh.
Qualcomm s Microsoftem úzce spolupracoval na předchozích verzích systému Windows Phone a všechny současné smartphony s WP proto běží na jednojádrovém procesoru Snapdragon. Čip s kódovým označením S4 přijde v několika variantách. Kromě dvoujádrového procesoru s 3G/4G LTE tak budou mít výrobci k dispozici také čtyřjádrovou verzi neobsahující integrované rádio.
„Procesor Snapdragon S4 se skládá z mnoha komponent, na kterých závisí funkčnost velkého množství nástrojů systému Windows Phone 8,” napsal ve svém blogovém příspěvku PJ Jacobowitz z Qualcommu.

IT_PR_2023

Jedním z těchto nástrojů je integrovaný grafický procesor, který má zlepšit aplikační a grafický výkon. Čipy kromě toho obsahují také dva navigační systémy - GPS a GLONASS, což má vést ke zlepšení kvality mapovacích a lokačních služeb.
Čipy Snapdragon S4 jsou postavené na architektuře ARM a vyráběné 28nm technologií. Výrobní problémy spojené s použitým postupem však způsobily, že Qualcomm v současné době nestačí realizovat naplánovanou produkci. Společnost slibuje zjednání nápravy do konce tohoto roku.

Kromě smartphonů by se procesory Snapdragon S4 měly objevit také v tabletech s operačním systémem Windows 8.
Microsoft uvedl, že v první vlně se objeví smartphony s Windows Phone 8 od společností Nokia, Huawei, Samsung a HTC. První telefon by se měl na trh dostat ještě do konce letošního roku.

Byl pro vás článek přínosný?