Hlavní navigace

Smartphony Samsung Galaxy A3 a A5 dostupné od února

2. 1. 2017

Sdílet

 Autor: Samsung
Společnost Samsung představila nejnovější telefony řady Galaxy A. V Evropě budou dostupné dva modely - Galaxy A5 s úhlopříčkou 5,2“ a Galaxy A3 s úhlopříčkou 4,7“.

Společnost Samsung představila nejnovější telefony řady Galaxy A. V Evropě budou dostupné dva modely - Galaxy A5 s úhlopříčkou 5,2“ a Galaxy A3 s úhlopříčkou 4,7“.

Cloud22

Řada Galaxy A disponuje kovovým rámečkem a 3D skleněným zadním krytem. Díky vylepšenému fotoaparátu a domovskému tlačítku jsou telefony kompaktnější než předchozí modely a pohodlně se drží i používají. Řada Galaxy A bude dodávána ve čtyřech stylových barevných odstínech - Black Sky, Gold Sand, Blue Mist a Peach Cloud.

  • Telefony řady Galaxy A nabízejí poprvé odolnost proti vodě a prachu dle normy IP68. 
  • Baterie s delší výdrží a podpora rychlého nabíjení jsou také podporovány. Telefony Galaxy A jsou vybaveny oboustranným USB portem typu C, který zaručuje snadnou konektivitu.
  • Funkce Always on Display umožňuje uživateli kontrolovat klíčová oznámení, aniž by bylo třeba zařízení probudit, čímž se šetří čas i výdrž baterie.
  • Větší paměť a podpora microSD karet o kapacitě až 256 GB.

Operačním systémem modelu A5 je Android 6.0.16 Marshmallow, uvnitř telefonu se nachází osmijádrový procesor s taktem 1,9 GHz, 3 GB operační paměti RAM a 32 GB místa pro ukládání dat. Model A3 pohání osmijádrový procesore s taktem 1,6 GHz, telefon má 2 GB operační paměti a 16 GB místa pro data. Telefony Galaxy A budou ve Evropě k dostání počátkem února.